Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-10 10:55
Małgorzata Strzelec / ks. Łukasz Żurawski

III konkurs na palmę, pisankę i zająca wielkanocnego w lutogniewskiej parafii

Mija kolejny tydzień Wielkiego Postu. Niedziela Palmowa i Święta Zmartwychwstania Pana coraz bliżej. W Lutogniewie ogłoszono konkurs na najpiękniejszą palmę, pisankę i wielkanocnego zająca.

Uczestnicy ubiegłorocznej edycji konkursu na palmę, pisankę...
Autor/źródło: ks. Łukasz Żurawski

Sporo, jak zwykle, dzieje w niewielkiej Lutogniewskiej parafii. Tym razem ogłoszony został konkurs na pisankę, palmę i wielkanocnego zająca. Konkurs po raz trzeci organizuje  Akcja Katolicka działająca przy parafii pw. Świętej Trójcy  w Lutogniewie ( diecezja kaliska) wraz z księdzem kanonikiem  Łukaszem Żurawskim pełniącym  tu posługę proboszcza.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy wierni niezależnie od wieku, ale i talentu plastycznego. Najważniejsze jest osobiste zaangażowanie uczestników i serce włożone w przygotowanie palmy, pisanki czy wielkanocnego zająca.  To cenna inicjatywa  będąca wyrazem troski o przekaz  tradycji, zwyczajów. Podtrzymywanie pięknych tradycji związanych ze  Świętami Wielkiej Nocy jest niezwykle ważne, zwłaszcza w czasach współczesnych, gdy  bez problemu w supermarketach można kupić różne ozdoby, plastikowe palmy, pisanki, różnej wielkości i wykonane z różnych materiałów wielkanocne zające.  No właśnie, można pójść i kupić, ale czy nie lepiej, jak zachęcają Organizatorzy konkursu, wykonać je samodzielnie. W ich przygotowanie mogą się włączyć całe rodziny. Można zatem bawiąc się, wykonać jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną palmę, pisankę czy zająca wielkanocnego.  Celem konkursu jest przekazywanie tradycji, rozwijanie zainteresowań artystycznych przedstawicieli różnych pokoleń. Ważna jest oczywiście satysfakcja  możliwości uczestnictwa z własnoręcznie wykonaną, niepowtarzalną palmą w obchodach Niedzieli Palmowej. Więc warto już dziś pomyśleć nad udziałem w konkursie, zabierać się do zgromadzenia potrzebnych materiałów, a potem do pracy...

Konkurs odbywa się pod hasłem:  „Podtrzymujmy tradycję, bawmy się wesoło. Palmy, Jajka i Zające, róbmy w koło”. Dobra zabawa, satysfakcja gwarantowana. Co równie ważne, pozostaniemy wierni tradycjom przodków i przekażemy kolejnemu pokoleniu. 

Rozstrzygniecie konkursu  25 marca przy Obelisku św. Jana Pawła II (przed kościołem Św. Trójcy w Lutogniewie) po Mszy św. o godz. 10.30.

Regulamin konkursu dostępny  na: http://sanktuariumlutogniew.pl/index.php/component/k2/item/380-ii-konkurs-na-palme-pisanke-i-baranka


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-10 07:55:28
miniaturka

Cantalamessa: o bycie pokornym trzeba walczyć całe życie

Pycha jest zdolna żerować zarówno na tym, co złe, jak i na tym, co dobre i potrafi przeżyć w każdej sytuacji i w każdym «klimacie». - mówił o. Cantalamessa w wielkopostnej egzorcie wygłoszonej do Papieża i pracowników Kurii Rzymskiej.
2018-03-10 08:16:29
miniaturka

Podróż Apostolska Franciszka do Krajów Bałtyckich

W dniach od 22 do 25 września Papież uda się w kolejną podróż apostolską, tym razem do Krajów Bałtyckich – podał rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej.
2018-03-10 08:36:25
miniaturka

Hacathon w Watykanie: dialog kultur i migranci

Watykan gości w tych dniach międzynarodowe wydarzenie informatyczne: Hacathon, a zatem swoisty zlot młodych informatyków z całego świata, którzy wspólnie pracują nad rozwiązaniem jakiegoś problemu.
2018-03-10 12:13:14
miniaturka

Brenna: XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

W Brennej na Śląsku Cieszyńskim odbędą się 11 marca XX Zimowe Igrzyska Abstynentów. Wśród uczestników są całe rodziny trzeźwiejących alkoholików i sympatycy ruchu.
2018-03-10 12:30:22
miniaturka

Abp Gądecki: „Jeden za wszystkich, wszyscy za Jednego” to piękna inicjatywa

„Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – Wszyscy za jednego Ojca Świętego. Jest to piękna inicjatywa, która zakłada różnego rodzaju modlitwy za Ojca Świętego – powiedział przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
2018-03-10 13:03:45
miniaturka

Papieska zachęta do budowania pokoju na Bliskim Wschodzie

Franciszek zachęcił nas byśmy odważnie szli do przodu i nie poddawali się, mimo trwających na Bliskim Wschodzie wojen i krwawych konfliktów. - mówi abp Pierbattista Pizzaballa.