Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-10 08:33
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Podróż Apostolska Franciszka do Krajów Bałtyckich

W dniach od 22 do 25 września Papież uda się w kolejną podróż apostolską, tym razem do Krajów Bałtyckich – podał rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej.

Autor/źródło: Jasek Sikora, licencja: CC0

Greg Burke zaznaczył, że Franciszek odwiedzi Wilno i Kowno na Litwie, Rygę i Agłonę na Łotwie oraz estońską stolicę Tallin. Szczegółowy program podróży poznamy wkrótce.

Każdy z krajów przygotował oficjalne logo i motto papieskiej podróży. Dla Litwy jest to biały krzyż, oraz symboliczny „podmuch Ducha Świętego” z zaznaczonymi barwami narodowymi oraz mottem „Jezus Chrystus – nasza nadzieja”.

Łotewski symbol przedstawia z kolei wizerunek Matki Bożej z sanktuarium w Agłonie, patronki Łotwy na tle konturu granic tego państwa. Zawołaniem towarzyszącym pielgrzymce są słowa z hymu Ave Maris Stella „Monstra te esse matrem” – „Okaż, że jesteś matką”.

Ostatnie logo ukazuje Papieża Franciszka na tle mapy Estonii w kolorze żółtym, barwie Watykanu. Zawiera także motto, które jest tytułem znanej estońskiej pieśni religijnej – „Obudź moje serce”.

mk/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-10 07:14:14
miniaturka

Nigeria: biskup prosi o pomoc w ratowaniu porwanych dziewcząt

O podjęcie zdecydowanych działań w celu uwolnienia 110 uczennic porwanych przez islamskich fundamentalistów zaapelował do nigeryjskiego rządu bp Hilary Dachelem.
2018-03-10 07:25:38
miniaturka

FAO: potrzeba miliard dolarów na walkę z klęską głodu

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) podała, iż wzrosła liczba osób dotkniętych klęską głodu.
2018-03-10 07:55:28
miniaturka

Cantalamessa: o bycie pokornym trzeba walczyć całe życie

Pycha jest zdolna żerować zarówno na tym, co złe, jak i na tym, co dobre i potrafi przeżyć w każdej sytuacji i w każdym «klimacie». - mówił o. Cantalamessa w wielkopostnej egzorcie wygłoszonej do Papieża i pracowników Kurii Rzymskiej.
2018-03-10 08:36:25
miniaturka

Hacathon w Watykanie: dialog kultur i migranci

Watykan gości w tych dniach międzynarodowe wydarzenie informatyczne: Hacathon, a zatem swoisty zlot młodych informatyków z całego świata, którzy wspólnie pracują nad rozwiązaniem jakiegoś problemu.
2018-03-10 10:48:16
miniaturka

III konkurs na palmę, pisankę i zająca wielkanocnego w lutogniewskiej parafii

Mija kolejny tydzień Wielkiego Postu. Niedziela Palmowa i Święta Zmartwychwstania Pana coraz bliżej. W Lutogniewie ogłoszono konkurs na najpiękniejszą palmę, pisankę i wielkanocnego zająca.
2018-03-10 12:13:14
miniaturka

Brenna: XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

W Brennej na Śląsku Cieszyńskim odbędą się 11 marca XX Zimowe Igrzyska Abstynentów. Wśród uczestników są całe rodziny trzeźwiejących alkoholików i sympatycy ruchu.