Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-11 07:00
Waldemar Wesołowski

III Forum Katechetyczne w Legnicy

W sobotę 6 kwietnia odbył się wielkopostny dzień skupienia dla katechetów i III Forum Katechetyczne

Katecheci Diecezji Legnickiej spotkali się w Legnicy. W Centrum Spotkań im. Jana Pawła II odbyło się III Sympozjum Katechetyczne ” W mocy Ducha”, a jednocześnie był to wielkopostny dzień skupienia. We wspólnej modlitwie, wykładach i koncercie wzięło udział 230 nauczycieli religii zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych.

Podczas spotkania ks. Marek Korgul – dyr. wydziału katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej wygłosił wykład zatytułowany: Czy bierzmowanie musi oznaczać pożegnanie młodych z Kościołem? – Oczywiście nie musi, ale zarówno rodzice, księża i katecheci muszą wspólnie ze sobą współpracować, by młodzież nie zrywała więzów z Kościołem. – Jednak jak podkreślał ks. Korgul – to długi i żmudny proces, który wychowawcy muszą podjąć.

Prelegentem wielkopostnego spotkania był także ks. Dariusz Kowalczyk. Przewodniczący Zarządu Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” zatytułował swoje wystąpienie: “Troska św. Jana Pawła II o kształt życia społecznego w Ojczyźnie, jako znak zobowiązującego tchnienia Ducha Świętego dla Kościoła w Polsce”.

Po wykładach katecheci uczestniczyli we Mszy świętej. Eucharystii w kościele Matki Bożej Królowej Polski przewodniczył biskup Marek Mendyk.  

Po Mszy świętej katecheci mieli okazję wysłuchać koncertu zat. “Wielkopostna zaduma” w wykonaniu pochodzącego z Jeleniej Góry akordeonisty Marcina Wyrostka & Corazon.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-10 16:03:24
miniaturka

Papież do Polaków: Wielki Tydzień czasem miłosierdzia i łaski

Pozdrawiając pielgrzymów polskich obecnych na audiencji generalnej Franciszek zachęcił ich do otwarcia serca na miłość Boga, szczególnie w czasie Wielkiego Tygodnia, który rozpoczyna się już za kilka dni.
2019-04-11 06:55:13
miniaturka

Pierwsi honorowi członkowie Bractwa Henryka Pobożnego i księżnej Anny

W diecezji legnickiej od czterech lat istnieje Bractwo Henryka Pobożnego i Księżnej Anny. Jednym z jego zadań jest udział w pracach nad wyniesieniem Henryka Pobożnego na ołtarze.
2019-04-11 07:00:10
miniaturka

Przygotowania do V Kongresu Rodzin diecezji legnickiej

W sobotę 6 kwietnia oficjalnie rozpoczęły się przygotowania do V Kongresu Rodzin diecezji legnickiej.
2019-04-11 07:05:01
miniaturka

Rada Kardynałów: konsultacje w sprawie reformy

Do końca roku gotowa będzie ostateczna wersja konstytucji apostolskiej „Głoście ewangelię”, która reguluje funkcjonowanie Kurii Rzymskiej.
2019-04-11 07:36:03
miniaturka

Kościół zabiega o specjalny status dla Wenezuelczyków w USA

Kościół w Stanach Zjednoczonych zaapelował do Białego Domu o przyznanie specjalnego statusu uchodźcom z Wenezueli. Dzięki temu mogliby przez 18 miesięcy pozostać w USA i legalnie ubiegać się o pracę.
2019-04-11 09:21:39
miniaturka

Libia na krawędzi wojny domowej

Konflikt się zaostrza. Kraj stoi na krawędzi kolejnej wojny domowej. Wokół Trypolisu trwają starcia pomiędzy siłami rządowymi uznawanego przez wspólnotę międzynarodową Mustafy as-Saradża i oddziałami Libijskiej Armii Narodowej dowodzonej przez prorosyjskiego generała Chalifę Haftara.