Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-04-11 07:00
Waldemar Wesołowski

III Forum Katechetyczne w Legnicy

W sobotę 6 kwietnia odbył się wielkopostny dzień skupienia dla katechetów i III Forum Katechetyczne

Katecheci Diecezji Legnickiej spotkali się w Legnicy. W Centrum Spotkań im. Jana Pawła II odbyło się III Sympozjum Katechetyczne ” W mocy Ducha”, a jednocześnie był to wielkopostny dzień skupienia. We wspólnej modlitwie, wykładach i koncercie wzięło udział 230 nauczycieli religii zarówno szkół podstawowych, gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych.

Podczas spotkania ks. Marek Korgul – dyr. wydziału katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej wygłosił wykład zatytułowany: Czy bierzmowanie musi oznaczać pożegnanie młodych z Kościołem? – Oczywiście nie musi, ale zarówno rodzice, księża i katecheci muszą wspólnie ze sobą współpracować, by młodzież nie zrywała więzów z Kościołem. – Jednak jak podkreślał ks. Korgul – to długi i żmudny proces, który wychowawcy muszą podjąć.

Prelegentem wielkopostnego spotkania był także ks. Dariusz Kowalczyk. Przewodniczący Zarządu Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” zatytułował swoje wystąpienie: “Troska św. Jana Pawła II o kształt życia społecznego w Ojczyźnie, jako znak zobowiązującego tchnienia Ducha Świętego dla Kościoła w Polsce”.

Po wykładach katecheci uczestniczyli we Mszy świętej. Eucharystii w kościele Matki Bożej Królowej Polski przewodniczył biskup Marek Mendyk.  

Po Mszy świętej katecheci mieli okazję wysłuchać koncertu zat. “Wielkopostna zaduma” w wykonaniu pochodzącego z Jeleniej Góry akordeonisty Marcina Wyrostka & Corazon.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: katecheza, legnica, kwk, Forum Katechetyczne