miniaturka

Jak ma wyglądać formacja kapłanów? Nowe zalecenia Episkopatu

„Zasadnicza idea polega na tym, by […] formować uczniów misjonarzy, «zakochanych» w Nauczycielu, pasterzy «o zapachu owiec», którzy żyją pośród nich, aby im służyć i nieść im Boże miłosierdzie” – czytamy w dokumencie „Droga formacji prezbiterów w Polsce”, który wchodzi w życie 1 października.
miniaturka

„Aborcja to morderstwo”. Akcja Fundacji Pro-Prawo do Życia w Warszawie i w Krakowie

Przed centrum handlowym Arkadia w Warszawie stanął namiot, na którym widniał napis „aborcja to morderstwo”. Akcję przeprowadzała Fundacja Pro-Prawo do Życia. Mocne zdjęcia wywołały protesty przechodniów. Podobna akcja w poniedziałek odbyła się w Krakowie.
miniaturka

Kard. Stefan Wyszyński – patron wszystkich szefów

„Jego niesamowita roztropność, pierwsza z cnót kardynalnych, była kluczowa na tamten czas. Kiedy trzeba było tupnąć nogą, czynił to i miał rację, ale gdy trzeba było się wycofać – też potrafił to zrobić” – mówił o kard. Stefanie Wyszyńskim rektor UKSW ks. prof. Ryszard Czekalski.
miniaturka

Jakie wyzwania stoją dziś przed Europą?

O widmie aborcji traktowanej jako prawa człowieka, potrzebie jasnego mówienia politykom, gdy dystansują się od nauki społecznej Kościoła, odbudowie wiarygodności Kościoła i problemie wolności religijnej mówi w rozmowie z ACI Stampa kard. Jean Claude Hollerich SJ.
miniaturka

Centrum Wdrożeń Technologii Przemysłowych

Obecnie w Polsce istnieje kilkanaście lub kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset tysięcy innowacyjnych modeli, prototypów lub nawet już gotowych produktów a także różnych rozwiązań technologicznych, które nie doczekały się wdrożenia przemysłowego.
miniaturka

Ochrona zwierząt przed mową nienawiści. Kolejny absurd poprawności politycznej

„Czy powinniśmy chronić zwierzęta przed mową nienawiści?” – to tytuł artykułu napisanego przez dwóch naukowców z Uniwersytetu w Sheffield. Przekonują oni, że przed mową nienawiści trzeba chronić nie tylko ludzi – zwierzęta też. Jest przecież mnóstwo sformułowań, które godzą w uczucia zwierząt i je krzywdzą.
miniaturka

Argentyna: dziennikarze opłacani przez Planned Parenthood tworzą listy proskrypcyjne

W niedzielę grupa dziennikarzy z Argentyny, finansowana przez międzynarodową organizację aborcyjną Planned Parenthood, opublikowała „czarną listę” zawierającą osoby, partie i organizacje, które prezentują postawy pro-life.
miniaturka

Duża rodzina w XXI wieku? Zjazd, który promuje pozytywny wizerunek rodzin wielodzietnych

Od 25 do 27 czerwca w Warszawie będzie miał miejsce IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Organizatorem jest Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, który pragnie promować pozytywny wizerunek większej rodziny. Temat zjazdu to: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”.
miniaturka

Trójpodział polskiego Kościoła – problem czy szansa?

Jacek Wojtysiak w tekście „Trzy Kościoły” („Gość Niedzielny”) przygląda się sytuacji Kościoła w Polsce. Jak pisze, zwykle funkcjonuje podział na Kościół otwarty i zamknięty, on jednak proponuje spojrzeć na trzy modele polskiego katolicyzmu: tradycyjny, charyzmatyczny i liberalny.