miniaturka

Abp Kowalczyk: św. Józef przyciąga ludzi, którzy chcą uczyć się prawości

- Św. Józef przyciąga rzesze małżonków i ludzi młodych, którzy tu chcą uczyć się prawości ludzkiej - mówił abp Józef Kowalczyk, który przewodniczył Mszy św. odpustowej ku czci św. Józefa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
miniaturka

Łódź: abp Ryś zapowiada serię spotkań „Polskość – Inspiracje – Obowiązki”

O przygotowaniach do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, planowanych łódzkich inicjatywach ekumenicznych oraz o wydarzeniu ewangelizacyjnym „Arena Młodych”, mówił dziś abp Grzegorz Ryś podczas konferencji prasowej w domu biskupim.
miniaturka

Przewodniczący KEP dziękuje sejmowej komisji

Abp Stanisław Gądecki wystosował komunikat, w którym dziękuje sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka za udzielenie pozytywnej rekomendacji obywatelskiemu projektowi ustawy „Zatrzymaj aborcję".
miniaturka

Markowa: Sympozjum nt. Rodziny Ulmów

Postulacja Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na sympozjum naukowe pt. "Słudzy Boży Józef i Wiktoria Ulmowie z Dziećmi – Świadkowie wiary".
miniaturka

Rodziny z dziećmi z zespołem Downa często pozostawione same sobie

Wniosek ten wynika z raportu przygotowanego przez pracowników Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, który został przedstawiony 19 marca w Krakowie.
miniaturka

Franciszek potępił klientów prostytutek

„Człowiek który chodzi do prostytutki jest przestępcą” – powiedział Ojciec Święty podczas dialogu z młodymi uczestnikami spotkania przedsynodalnego odbywającego się w Papieskim Międzynarodowym Kolegium „Maria Mater Ecclesiae” w Rzymie.
miniaturka
play

Diecezja Opolska: Rekolekcje dla osób cierpiących z powodu uzależnienia

Jak co roku, duszpasterstwo trzeźwości diecezji opolskiej serdecznie zaprasza na rekolekcje dla osób cierpiących z powodu uzależnienia. Odbędą się one 22-24 marca 2018 roku o godz. 18.00 w Winowie. Prowadzi je ks. Marcin Marsollek.
miniaturka

Rabin Schudrich: doceniamy komunikat Episkopatu ws. kontynuowania dialogu

W liście do abp. Gądeckiego, podpisanym przez rabina Schudricha i przewodniczącego Lesława Piszewskiego, przedstawiciele środowisk żydowskich odnoszą się do komunikatu z ostatniego spotkania Episkopatu.
miniaturka
play

Warszawa: Męski Wieczór z Pawłem Cwynarem - nawróconym gangsterem

Parafia katedralna św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie zaprasza na kolejny Męski Wieczór, który odbędzie się 26 marca 2018 roku.