Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-08 14:00
Szymon Wilk

Dzień Patrona Miasta Przeworska - Świętego Antoniego

Burmistrz Przeworska dr Leszek Kisiel i Gwardian Klasztoru OO. Bernardynów o. Izajasz Styczyński OFM zapraszają 13 czerwca na Dzień Patrona Miasta.

Autor/źródło: Urząd Miasta Przeworska

Msze święte w kościele pw. św. Barbary (OO. Bernardynów) w Przeworsku celebrowane są w tym dniu w porządku niedzielnym. Po każdej liturgii odbywa się błogosławieństwo małych dzieci i poświęcenie lilii przyniesionych przez mieszkańców i pielgrzymów. Główna suma odpustowa z udziałem władz Miasta odprawiona zostanie o godz. 18:00. Po zakończeniu liturgii organizatorzy zapraszają na koncert zespołu "U Studni".

W bocznej kaplicy kościoła przeworskich bernardynów odbiera cześć łaskami słynący obraz Świętego Antoniego z Padwy autorstwa Ojca Franciszka Lekszyckiego, bernardyna, z lat 40. XVII w. Wizerunki Padewczyka odnaleźć możemy także w pozostałych przeworskich kościołach, jego podobizny zdobią także wnętrza kapliczek na terenie miasta i okolicy.

Od 2016 r. św. Antoni z Padwy oficjalnie czczony jest jako Patron Miasta Przeworska. Wybór dokonany przez mieszkańców i Radę Miasta zatwierdziła wówczas Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

W bieżącym roku obchody mają szczególny charakter ze względu na jubileusz 800-lecia święceń kapłańskich św. Antoniego z Padwy.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-18 13:16:25
miniaturka

Bp Solarczyk: Maryja jest wzorem dla podejmujących służbę w Kościele

Najświętsza Maryja Panna jest wzorem dla wszystkich podejmujących służbę Bożą w Kościele - powiedział bp Marek Solarczyk.
2019-05-18 13:27:36
miniaturka

Bp Libera spędzi pół roku na modlitwie za Kościół w klasztorze kamedulskim!

Biskup płocki Piotr Libera od 1 lipca spędzi pół roku na modlitwie w klasztorze kamedulskim - poinformował na Twitterze biskup pomocniczy diecezji płockiej Mirosław Milewski.
2019-05-18 13:29:29
miniaturka

Odkryj niesamowitą historię Przeworskiej Madonny

Teologowie i historycy zgromadzeni 25 maja na sympozjum naukowym w Przeworsku przedstawią wyniki badań nad dziejami kultu Matki Bożej Pocieszenia.
2019-05-18 18:12:54
miniaturka

Jasna Góra: ok. 30 tys. osób na Czuwaniu Odnowy w Duchu Świętym

Spotkanie jest wielkim wołaniem o jedność i ożywienie mocy przyjętych sakramentów, nie tylko w odniesieniu do grup charyzmatycznych działających w Kościele, ale wśród wszystkich wierzących.
2019-05-18 18:51:32
miniaturka

Bp Muskus do neoprezbiterów: Idźcie, odbudujcie Chrystusowy Kościół!

Idźcie, odbudujcie Chrystusowy Kościół – zachęcał bp Damian Muskus OFM nowo wyświęconych kapłanów w zakonie braci mniejszych kapucynów.
2019-05-18 19:25:12
miniaturka
play

Papież, który niestrudzenie podążał za swoim Mistrzem

Kard. Dziwisz sprawował Mszę św. z okazji 99. rocznicy urodzin Jana Pawła II. W Eucharystii wzięła udział m.in. młodzież ze szkół i placówek, które noszą imię Świętego Papieża.