Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-28 20:30
Monika Sztukiewicz

Czy jesteś gotów powiedzieć Bogu tak?

Za nami czas Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Zatrzymajmy się na moment i spójrzmy w głąb naszych serc, aby zacząć podążać za tym, o czym mówił papież Franciszek...

Autor/źródło: ks. Andrzej Króliczek, ks. Andrzej Króliczek, licencja: CC BY

"Oto ja Służebnica Pańska niech mi się stanie według słowa Twego." Te słowa z Ewangelii św. Łukasza były hasłem przewodnim tegorocznego ŚDMu. Wydarzenia ostatnich dni i słowa, które usłyszeliśmy zarówno od papieża Franciszka, jak i w świadectwach młodych ludzi, pokazują, że każdy z nas może brać przykład z Maryi w podejmowaniu wyzwań i realizacji marzeń, które składa w naszym sercu Bóg.

Marzenia – to o nich bardzo często wspominał papież w trakcie spotkania w Panamie. Nawoływał, aby nie pozwolić im usnąć. Mówił, że to właśnie teraz jest czas na ich realizację. Zachęcał, aby nie odkładać ich na później, tylko zacząć realizować je już od dzisiaj.

Aby zacząć za nimi podążać warto zapytać siebie, jaką obietnicę noszę w swoim sercu, a idąc dalej, czy czuję się nosicielem tej obietnicy, czy może nieustannie ją w sobie tłumię. Warto otworzyć swoje serce na Boga i posłuchać co On nam przez nie mówi i uwierzyć w to słowo. Tak jak Maryja, która jako bardzo młoda kobieta przyjęła obietnicę daną jej od Anioła i nie bała się odpowiedzieć na wezwanie Boga, mówiąc „Niech mi się stanie według Słowa Twego”.

Papież zadał młodym pytanie, czy kiedy Jezus mówi do ciebie masz odwagę? Czy chcesz iść za marzeniem, które Jezus składa w twoim sercu?

Niech każdy z nas odpowie sobie na te pytania. Nabierzmy odwagi i nie lękajmy się świata. Nie bójmy się żyć ponadprzeciętnie, realizując te marzenia, które Chrystus składa w naszych sercach. Niejednokrotnie będzie się to wiązało z wyrzeczeniami, trudnościami czy podejmowaniem ryzyka, jednak satysfakcja z realizacji naszego prawdziwego powołania, marzenia i planów we współpracy z Bogiem jest warta tego wszystkiego. Spójrzmy na Maryję - cichą, młodą i pokorną dziewczynę, która pomimo, że przez całe życie nie zaznała tzw. „blasku fleszy” i wielkiej sławy, stała się, jak powiedział papież, największą influencerką. Kobietą, która  ma ogromny wpływ na dzieje ludzkości i jest znana na całym świecie, a to wszystko dzięki jej podążaniu za obietnicą daną jej przez Boga i totalnym zdaniu się na Jego działanie.

A czy ty jesteś gotów powiedzieć Bogu tak?

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy