Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-06-22 22:21
Małgorzata Strzelec / ks. Krzysztof Ordziniak

Czwarty poniedziałek miesiąca z Diecezjalnego Sanktuarium św. Rocha w Mikstacie

W najbliższy poniedziałek 24 czerwca Telewizja Internetowa Dom Józefa przeprowadzi transmisję na żywo z Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Rocha.

Plakat zapowiadający transmisję
Autor/źródło: DOM JÓZEFA TV

Nie wszystkie diecezje w naszym kraju mogą poszczycić się posiadaniem telewizji. Od 2016 roku działa diecezji kaliskiej  internetowy portal telewizyjny DOM JÓZEFA. Dzięki niemu  możliwe stało się przeprowadzanie transmisji z ważnych wydarzeń z życie Kościoła Kaliskiej Diecezji, wydarzeń w parafiach, ale także komentarzy do Ewangelii. Telewizja Internetowa Dom Józefa nieustannie się rozwija. Pojawiają się kolejne propozycje programów dla jej odbiorców.

Jedną z propozycji, która pojawiła się stosunkowo niedawno, bo  w październiku 2018 roku są właśnie czwarte poniedziałki miesiąca. Cóż to takiego? Otóż w te poniedziałki ekipa Telewizji Dom Józefa nawiedza parafii diecezji i przeprowadza bezpośrednie transmisje z odbywających się w nich mszy świętych.

W najbliższy poniedziałek, 24 czerwca o godz. 18:00 transmitowana będzie msza święta z Diecezjalnego Sanktuarium Świętego Rocha w Mikstacie.

Poniedziałki to dni szczególne w życiu mikstackiej wspólnoty parafialnej. W tym dni w sposób szczególny czczony jest tu święty Roch, patron niewielkiego, ale niezwykle urokliwego sanktuarium znajdującego się na Wzgórzu Cmentarnym. Właśnie w poniedziałki odbywa się tu specjalne nabożeństwo do świętego Rocha. Zachęcamy do udziału w mszy świętej połączonej z nabożeństwem ku czci św. Rocha oraz procesji eucharystycznej.  Jeśli ktoś nie może przybyć w tym czasie na to niezwykłe miejsce to zachęcamy do łączności duchowej z niewielkim rozmiarami, ale wielkim duchem sanktuarium  dzięki transmisji przeprowadzanej na żywo  przez  Telewizję Internetową  DOM JÓZEFA.

Zespół Telewizji Internetowej nawiedził już z kamerą kilka parafii diecezji kaliskiej zachęcamy więc do obejrzenia retransmisji z mszy świętych w nich sprawowanych. To doskonała okazja nie tylko do modlitwy, ale i poznawania pięknych kościołów.

Korzystając z okazji już zapraszamy na  odbywające się w Mikstacie, zawsze 16 sierpnia,  niezwykłe uroczystości odpustowe połączone z obrzędem błogosławieństwa zwierząt.

Link do transmisji: https://domjozefa.tvPodziel się tym materiałem z innymi: