Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-04 11:31
kk / Beata Zajączkowska – Burkina Faso

Burkina Faso cierpi, Zachód milczy

„Prześladują nas przy całkowitej obojętności Zachodu, który sprzedaje broń terrorystom zamiast ich powstrzymać” – alarmuje burkiński biskup Justin Kientega. W Burkina Faso od początku roku zginęło wielu wyznawców Chrystusa.

Autor/źródło: Fot. Pixabay

Do przeprowadzonych na kościoły ataków nie przyznało się żadne z islamskich ugrupowań stąd też trudno stwierdzić, czy za zamachami stoi jedna grupa czy więcej. Pewne jest jednak, że narasta islamska propaganda dążąca do zaognienia konfliktu religijnego w tym, jak dotąd spokojnym kraju. Bp Kientega wskazuje, że ataki sprawiły, iż tysiące ludzi opuściło swe domy i schroniło w miejscach, które wydają się być bezpieczniejsze. Kościół niesie im pomoc

„Jestem zszokowany, że świat praktycznie nie mówi o tym, co się dzieje w Burkina Faso. Najwyraźniej zachodnie mocarstwa mają swój interes w tym, by przemoc trwała, czerpane przez nie zyski są ważniejsze niż życie naszych ludzi” –zauważa ze smutkiem burkiński biskup. Za pośrednictwem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie apeluje: „Świat powinien przejrzeć na oczy i zobaczyć co dzieje się w naszej ojczyźnie. Zachodnie mocarstwa muszą powstrzymać sprawców tych zbrodni, a nie dalej sprzedawać im broń, która wykorzystywana jest również do zabijania chrześcijan”. 

Ostatni zamach w Burkina Faso miał miejsce w niedzielę, zginęły w nim również małe dzieci.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-04 09:51:10
miniaturka

Abp Pizzaballa: coraz mniej chrześcijan w Ziemi Świętej

Liczba chrześcijan w Ziemi Świętej stopniowo maleje. Podobnie jest na całym Bliskim Wschodzie.
2019-12-04 10:08:16
miniaturka

Nuncjusz stara się o uwolnienie więźniów politycznych w Nikaragui

Abp Waldemar Stanisław Sommertag zabiega o uwolnienie ponad stu więźniów politycznych przetrzymywanych przez rząd Daniela Ortegi.
2019-12-04 10:45:17
miniaturka

Hadjadj: Jezus byłby podpiecznym L'Arche

Gdyby Jezus miał dziś przyjść na świat, to narodziłby się we wspólnocie Arki - twierdzi Fabrice Hadjadj.
2019-12-04 12:07:49
miniaturka

W Mikołajki podziel się żywnością

W dniach 6 i 7 grudnia 2019 roku (piątek, sobota), Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce, siedemnastą już zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, pomagam!”.
2019-12-04 12:15:39
miniaturka

Australia: 60 lecie Chrystusowców w Sydney

1 grudnia, w pierwszą niedzielę adwentu w kościele MB Częstochowskiej w Marayong Chrystusowcy celebrowali 60 lecie swej obecności w tym mieście. Uroczystości rozpoczęto Mszą św. której przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Obecni byli Chrystusowcy: Wikariusz Generalny ks. B. Burgart, prowincjałowie: M. Piaskowski z Anglii i Z. Wcisło z Francji. Gośćmi honorowymi byli Fr. Ron McFarlan, Wikariusz Generalny diecezjii Parramata, Konsul RP M. Kończyk, Sr. M. Kozub, Prowincjalna Nazaretanek i Sr. M. Bury Delegatka Przełożonej Generalnej Misjonarek Chrystusa Króla.
2019-12-04 12:29:20
miniaturka

Prof. Przybysz: Kościół powinien jak najmocniej współpracować z mediami

- Obrazki z życia pięknego Kościoła często się nie przebijają, dlatego warto by Kościół jak najmocniej współpracował z mediami – podsumowała prof. Monika Przybysz.