Strona główna
opoka.org.pl
2022-11-08 09:37
Biuro Duszpasterstwa Emigracji Polskiej

Bp Piotr Turzyński spotkał się z księżmi pracującymi w PMK w Niemczech

W poniedziałek 7 listopada br. bp Piotr Turzyński rozpoczął spotkania z księżmi pracującymi w strukturach Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. Spotkania odbywają się w ramach jesiennych konferencji dekanalnych i są okazją do wzajemnego poznania się i omówienia najważniejszych spraw duszpasterstwa polonijnego w Niemczech.

W miniony poniedziałek w domu “Concordia” w konferencji wzięli udział księża dekanatu centralnego i zachodniego. We wtorek w Hannoverze zaplanowana jest konferencja dla księży dekanatów północnego i wschodniego, zaś we czwartek dekanatu południowego i bawarskiego. 

Tematem przewodnim konferencji są kryteria eklezjalności wspólnot parafialnych.

Po spotkaniu z księżmi 07.11.2022 r, bp Piotr Turzyński, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej spotkał się z konsulami generalnymi poszczególnych okręgów.

https://www.pmk-niemcy.eu/


Zobacz także

Polska Misja Katolicka w Niemczech - Poradnia Rodziny Polonijnej 

Poradnia PMK w uwzględnia uwarunkowania ponadnarodowe, międzywyznaniowe, ponadkulturowe, a także działa nieodpłatnie. Uwzględniając etniczne różnice wspólnot polskojęzycznych nasza poradnia wychodzi naprzeciw zainteresowanym posługując się językiem polskim lub językiem niemieckim.

Oferujemy pomoc dla osób poszukujących wsparcia, rozmowy, porady, pomocy – pomagamy sobie i pomagamy innym. Wspieramy osoby starsze i samotne, uczymy narzeczonych, pomagamy małżeństwom, chronimy młodzież i dzieci. Organizujemy szkolenia dla przyszłych pracowników, dbamy o podnoszenie kwalifikacji doradców rodzinnych, jak również o wystarczającą liczbę poradni rodzinnych działających przy PMK.

Nasza poradnia działa wielopłaszczyznowo: mamy poradnie terapeutyczno – psychologiczna, poranie wychowawczą, poradnie dla singli, poradnie dla narzeczonych, poradnie małżeńską, poradnie rozpoznawania płodność, poradnie dla seniorów, poradnie szkoleniową.

Zapraszamy na naszą stronę: https://poradnia-pmk.eu/

Przed nami jeszcze dużo pracy, jednak jeśli jest cel, dobry cel, to można wiele od siebie i innych wymagać – celem jest przyszłość rodziny polonijnej.

Jeśli potrzebujesz porozmawiać zgłoś się do nas – służymy pomocą i poradą. Razem łatwiej zobaczyć światełko w ciemnym tunelu, razem przyjemniej przeżywać radości i smutki, razem mądrzej idziemy przez życie, razem piękniej jest być.

Jeżeli potrzebujesz poczytać, posłuchać coś innego … zapraszamy – na naszej stronie znajdziesz kilka ciekawy informacji, które mogą się kiedyś, komuś, gdzieś, po cos przydać.

Jeżeli chcesz nas wspomóc swoją wiedzą, czasem, dobrą radą, chęcią współpracy – czekamy na Ciebie.

Jeżeli chcesz wspierać nasze dzieło duchowo prosimy o Twoje pozytywne myśli i dobre słowo.

Razem możemy więcej, lepiej, wyżej, dalej …zatem do działania

http://poradnia-pmk.eu


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:Polecamy
2022-11-05 10:20:40
miniaturka

Sekretarz Komisji Duszpasterstwa mianowany biskupem pomocniczym diecezji opolskiej

Nuncjatura Apostolska w Polsce 29 października 2022 r. w południe poinformowała, że papież Franciszek mianował ks. Waldemara Musioła, pełniącego m.in. funkcję sekretarza KD KEP, biskupem pomocniczym diecezji opolskiej
2022-11-05 10:23:20
miniaturka

Prezentacja programu duszpasterskiego "Wierzę w Kościół Chrystusowy"

W czwartek 3 listopada w Sekretariacie KEP odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca nowy program duszpasterski Kościoła w Polsce na rok 2022/2023
2022-11-07 15:10:57
miniaturka

Kongres Młodzieży Polonijnej - ZAPISY

Drodzy młodzi przyjaciele! Już 3 grudnia kolejne nasze spotkanie z cyklu: Kongres Młodzieży Polonijnej online! Tym razem pod hasłem: "Bóg, Honor, Ojczyzna. Czy polskość ma sens?". Serdecznie zapraszamy! "Spotkania LIVE” są stałą formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych z całego świata.
2022-11-08 20:25:52
miniaturka

Odbyło się zebranie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

W Warszawie odbyło się dwudniowe (7-8 listopada br.) zebranie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP
2022-11-14 10:23:02
miniaturka

Obchody Święta Niepodległości w Paryżu

Z okazji Święta Niepodległości w polskiej parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Paryżu „Concorde” odprawiona została dziś uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny. Francuska Polonia zgromadziła się na wspólnej modlitwie, by uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mszy św. przewodniczył rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji ks. Bogusław Brzyś.
2022-11-14 15:49:06
miniaturka

Zebranie Podkomisji ds. Służby Liturgicznej

Dnia 9 listopada br. odbyło się zebranie Podkomisji ds. Służby Liturgicznej