Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-10-06 22:27
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak uhonorowany statuetką Przyjaciela Biblioteki

Biskup kaliski Edward Janiak został uhonorowany statuetką Przyjaciela Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach biskup kaliski Edward Janiak i wójt Czesław Berkowski spotkali się z uczniami klasy szóstej i ósmej Szkoły Podstawowej w Rososzycy. Uczniowie wysłuchali dwóch opowiadań związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości z książki „Dzieje Państwa Polskiego. Historia Polski”, które przeczytali goście.

Po czytaniu bp Edward Janiak podkreślał, że w diecezji kaliskiej obchodzony jest Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego. – Tysiące ludzi z Polski i zagranicy przyjeżdżają do św. Józefa, aby powierzać mu swoje sprawy. Św. Józef to patron małżonków i rodzin. Młodzi ludzie modlą się do niego o dobrą żonę i dobrego męża. Zachęcam was do modlitwy – mówił ordynariusz diecezji kaliskiej.

Duchowny opowiedział młodzieży o funkcjonowaniu Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej i zachęcał do wstąpienia w jej progi po zakończeniu nauki w szkole podstawowej.

W swoim wystąpieniu wójt dziękował dyrektor i pracownikom biblioteki za zaangażowanie na rzecz krzewienia czytelnictwa poprzez organizowanie spotkań autorskich, okolicznościowych czytań, czy konkursów dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie było okazją do wręczenia biskupowi kaliskiemu Edwardowi Janiakowi i wójtowi gminy Sieroszewice Czesławowi Berkowskiemu statuetek Przyjaciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.

Po zakończeniu części oficjalnej młodzież mogła obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji 100-lecia niepodległości.

Na pamiątkę spotkania biskup ofiarował uczniom obrazki z wizerunkiem św. Józefa Kaliskiego.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: bp Edward Janiak, biblioteka, Sieroszewice, Przyjaciel Biblioteki