Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-06 22:27
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Janiak uhonorowany statuetką Przyjaciela Biblioteki

Biskup kaliski Edward Janiak został uhonorowany statuetką Przyjaciela Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach biskup kaliski Edward Janiak i wójt Czesław Berkowski spotkali się z uczniami klasy szóstej i ósmej Szkoły Podstawowej w Rososzycy. Uczniowie wysłuchali dwóch opowiadań związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości z książki „Dzieje Państwa Polskiego. Historia Polski”, które przeczytali goście.

Po czytaniu bp Edward Janiak podkreślał, że w diecezji kaliskiej obchodzony jest Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa Kaliskiego. – Tysiące ludzi z Polski i zagranicy przyjeżdżają do św. Józefa, aby powierzać mu swoje sprawy. Św. Józef to patron małżonków i rodzin. Młodzi ludzie modlą się do niego o dobrą żonę i dobrego męża. Zachęcam was do modlitwy – mówił ordynariusz diecezji kaliskiej.

Duchowny opowiedział młodzieży o funkcjonowaniu Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej i zachęcał do wstąpienia w jej progi po zakończeniu nauki w szkole podstawowej.

W swoim wystąpieniu wójt dziękował dyrektor i pracownikom biblioteki za zaangażowanie na rzecz krzewienia czytelnictwa poprzez organizowanie spotkań autorskich, okolicznościowych czytań, czy konkursów dla dzieci i dorosłych.

Spotkanie było okazją do wręczenia biskupowi kaliskiemu Edwardowi Janiakowi i wójtowi gminy Sieroszewice Czesławowi Berkowskiemu statuetek Przyjaciel Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach.

Po zakończeniu części oficjalnej młodzież mogła obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji 100-lecia niepodległości.

Na pamiątkę spotkania biskup ofiarował uczniom obrazki z wizerunkiem św. Józefa Kaliskiego.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-10-06 18:12:05
miniaturka

Amazonki na Jasnej Górze: dziękczynienie za życie i apel o profilaktykę

Z dziękczynieniem za dar życia i apelem do kobiet o troskę o własne zdrowie na Jasną Górę przybyła 21. pielgrzymka Amazonek. Kobiety po chorobie nowotworowej piersi przypominają, że zdrowa matka, żona, to zdrowa rodzina.
2018-10-06 18:27:12
miniaturka

Papież: zachowajcie waszą tradycję bizantyjską

Wasza wspólnota może być uważana za konkretny wyraz piękna różnorodności form życia eklezjalnego – powiedział Papież do pielgrzymów Kościoła grecko-katolickiego na Słowacji, których przyjął z okazji 200-lecia erygowana eparchii w Preszowie.
2018-10-06 19:00:35
miniaturka

Nuncjusz Apostolski odwiedził Krzeszów

Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio odwiedził Krzeszów. Przewodniczył Mszy św. podczas dorocznej pielgrzymki Żywego Różańca.
2018-10-07 07:21:25
miniaturka

W małych grupach najlepiej widać różnorodność Kościoła

Pierwsze obrady w małych grupach pokazały, jak bardzo zróżnicowany jest Kościół i jak różne są jego problemy – mówili na popołudniowym spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele ojców synodalnych.
2018-10-07 07:38:44
miniaturka

Bp Florczyk na Synodzie: Sport i wiara potrzebują siebie nawzajem

Sport i wiara potrzebują się nawzajem, aby kształtować umysł, ciało i ducha, tak aby uformować całego człowieka jako osobę – powiedział podczas Synodu bp Marian Florczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Sportu.
2018-10-07 07:50:29
miniaturka

Komunikat Stolicy Apostolskiej w sprawie McCarrica

Wnioski z dochodzenia badającego nadużycia, których dopuścił się były kard. Theodor McCarrick zostaną podane do publicznej wiadomości po dokładnym zbadaniu sprawy. Nie będzie żadnego tolerowania nadużyć oraz ukrywania ich – czytamy w komunikacie Stolicy Apostolskiej.