Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-05 21:10
Ewa Kotowska-Rasiak

Bp Buzun: Maryja i św. Józef przewodnikami na drodze wiary

- Niech Maryja i św. Józef będą dla nas przewodnikami na drodze wiary pokornej, odważnej i pogłębionej – mówił bp Łukasz Buzun podczas dorocznego spotkania z członkami Akcji Katolickiej z całej diecezji kaliskiej.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Spotkanie poprzedziła Msza św. w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

W homilii bp Buzun przekonywał, że okres Bożego Narodzenia powinien być dla katolika czasem refleksji nad swoją wiarą. – Niech czas Bożego Narodzenia i święto Objawienia Pańskiego będzie dla nas czasem refleksji nad drogą naszej wiary w kontekście drogi wiary tych wszystkich osób, które nas na tej szerokiej drodze Kościoła poprzedzali począwszy od Maryi i św. Józefa poprzez pasterzy i mędrców. Niech oni będą dla nas przewodnikami na drodze wiary pokornej, odważnej, pogłębionej i rozwijającej się, która wprowadza nas w tajemnicę Eucharystii i karmi się Słowem Bożym – powiedział kaznodzieja.

W czasie Mszy św. przyjęto do Akcji Katolickiej cztery nowe członkinie, którym biskup wręczył odznaki i legitymacje.

Po Eucharystii przedstawiciele parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej spotkali się z biskupem w refektarzu, gdzie przełamali się opłatkiem.

- Chciałbym życzyć wszystkim, którzy są włączeni we wspólnotę Akcji Katolickiej, żeby ten rok 2018 był rokiem, który będzie zbliżał nas do Pana Jezusa, bo to jest zasadniczy element naszego życia. Akcja Katolicka ma nieść ducha Chrystusowego w społeczeństwo. Życzę, żeby duch Chrystusowy nas przeniknął i udzielał się innym osobom, które są blisko nas – życzył bp Buzun.

Akcja Katolicka w diecezji kaliskiej została powołana do istnienia przez pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierałę w 1995 r. W diecezji istnieje ok. 80 oddziałów parafialnych, do których należy ponad 800 członków. Do najważniejszych działań należą: coroczne spotkania modlitewne członków i ich rodzin - w maju na Pólku pod Bralinem, a w październiku w Tursku, pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę, konkurs recytatorski poezji religijnej dla dzieci i młodzieży, a przede wszystkim działania charytatywne. W marcu 2017 r. w Kaliszu odbyły się rekolekcje dla przedstawicieli Akcji Katolickiej z 12 diecezji w Polsce. Prezesem Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej jest prof. dr hab. Zbigniew Trybuła, a asystentem kościelnym – ks. dr Sławomir Kęszka.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy