Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-06 07:06
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Ojciec Święty w szpitalu pediatrycznym

Papież odwiedził jedną z siedzib watykańskiego szpitala pediatrycznego, która znajduje się 30 km na zachód od Rzymu, w nadmorskiej miejscowości Palidoro.

Autor/źródło: photogenica.pl

W szpitalu w Palidoro znajdują się m.in. oddziały ortopedyczny, chirurgiczny, diabetologiczny,okulistyczny oraz otorynolaryngologiczny. W sumie dysponuje on ponad 120 łóżkami.

Dzięki osobistemu zaangażowaniu Papieża Piusa XI rzymski szpital Dzieciątka Jezus od 1924 r. należy do Stolicy Apostolskiej. Dziś uchodzi za najlepszą tego typu placówkę we Włoszech. Zasięgiem swej działalności wykracza jednak poza granicę tego kraju. 

Mówi dyrektor szpitala Mariella Enoc.

„Nasz szpital, który w ostatnich latach bardzo się rozwinął na polu badań naukowych, w leczeniu chorób nowych i złożonych, musi być szpitalem prawdziwie katolickim, czyli powszechnym. Dlatego otwieramy się na peryferie, zarówno ubogie, jak i te, które nie znajdują się w krajach ubogich, lecz potrzebują pomocy w rozwoju nowych terapii. I tu przykładem są prośby o współpracę, które otrzymaliśmy z Rosji i z Chin. Chiny chcą z nami współpracować na polu leczenia rzadkich chorób genetycznych i kardiochirurgii. Nawiązaliśmy kontakt z jednym dużym szpitalem pediatrycznym. Chińscy lekarze uczą się u nas, a potem kontujemy ich szkolenie na odległość. Natomiast przykładem otwarcia na ubogich jest szpital w Bangui w Republice Środkowoafrykańskiej. Pojechałam tam po wizycie Papieża. Franciszek chciał, bym zajęła się tamtejszym szpitalem i wyposażył mnie w niezbędne środki, by przywrócić temu ośrodkowi normalną działalność. Nie było tam jednak lekarzy. Wykształciliśmy więc 16 tamtejszych lekarzy, którzy pracują w tym szpitalu. Myślę, że w tych krajach w ten właśnie sposób możemy przyczyniać się do rozwoju” – powiedziała Radiu Watykańskiemu dyrektor szpitala Dzieciątka Jezus.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-05 18:32:22
miniaturka

Diecezja płocka: inauguracja Roku św. Stanisława Kostki

W uroczystość Objawienia Pańskiego w diecezji płockiej zainaugurowany zostanie Rok św. Stanisława Kostki.
2018-01-05 21:12:45
miniaturka

Bp Buzun: Maryja i św. Józef przewodnikami na drodze wiary

- Niech Maryja i św. Józef będą dla nas przewodnikami na drodze wiary pokornej, odważnej i pogłębionej – mówił bp Łukasz Buzun podczas dorocznego spotkania z członkami Akcji Katolickiej z całej diecezji kaliskiej.
2018-01-05 21:30:21
miniaturka

PUBLICZNY RÓŻANIEC W BIAŁYMSTOKU

Już w najbliższy wtorek (9 stycznia) o godz.19.00 na Rynku Kościuszki w Białymstoku (woj.podlaskim) odbędzie się publiczny różaniec o odnowę moralną Narodu Polskiego.
2018-01-06 07:26:47
miniaturka

Papież: konieczna współpraca szkoły z rodzicami

Kultura spotkania, współpraca szkoły z rodzicami oraz edukacja ekologiczna – to trzy tematy, które Franciszek poruszył w przemówieniu skierowanym do członków Włoskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Katolickich.
2018-01-06 07:40:45
miniaturka

6 I – Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Dziś dzień szczególnej pamięci o tych narodach, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie, a także o misjonarkach i misjonarzach posługujących na całym świecie.
2018-01-06 08:25:56
miniaturka

Dwudziesta rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez abp. Wiktora Skworca

6 stycznia 1998 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przyjął z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II święcenia biskupie w bazylice świętego Piotra w Rzymie.