Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-05 15:48
KAI/mm

Białoruś: marszałek Senatu RP spotkał się z abp. Kondrusiewiczem

O sytuacji Kościoła katolickiego na Białorusi wczesnym rankiem marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski oraz towarzyszący mu senatorowie rozmawiali z arcybiskupem mińsko-mohylewskim Tadeuszem Kondrusiewiczem.

Autor/źródło: Wikimedia Commons

Podczas porannego spotkania poruszono także kwestię kryzysu demograficznego oraz kryzysu tradycyjnej rodziny na Białorusi. Tematem rozmów były ponadto plany renowacji zabytkowych obiektów sakralnych w tym kraju.


Delegacja Senatu spotkała się też z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. Politycy rozmawiali o stosunkach bilateralnych, zwłaszcza na płaszczyźnie gospodarczej.


Marszałkowi w podróży towarzyszą senatorowie: Janina Sagatowska, Stanisław Gogacz, Andrzej Misiołek, Leszek Piechota oraz poseł Adam Andruszkiewicz, współprzewodniczący Polsko-Białoruskiej Grupy Parlamentarnej.


Delegacja odda także hołd ofiarom stalinowskich represji, których zbiorowe mogiły znajdują się w Kuropatach na obrzeżach Mińska.

lk, senat.gov.pl / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-05 14:01:36
miniaturka

Białka Tatrzańska: zarzuty stawiane siostrom prowadzącym DPS okazały się bezzasadne

Starosta tatrzański Piotr Bąk poinformował, że zarzuty stawiane siostrom serafitkom, które prowadzą Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie, nie potwierdziły się.
2016-12-05 14:54:38
miniaturka

Numer 11 «L'Osservatore Romano» po polsku w 2016 r.

Ukazał się kolejny, listopadowy numer L'Osservatore Romano, prezentujący m.in. zdjęcia wnętrz Pałacu papieskiego otwartych dla zwiedzających 22 października br. Są one świadectwem wydarzeń historycznych z 1944 r., kiedy to dwanaście tysięcy osób znalazło schronienie w Castel Gandolfo, udostępnionym przez Piusa XII.
2016-12-05 15:47:25
miniaturka

Kraków: XIII Pielgrzymka Przedsiębiorców i Pracodawców

Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie przybyła w niedzielę XIII Pielgrzymka Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Powołani do wielkich dzieł”.
2016-12-05 16:17:48
miniaturka

Szlachetna Paczka": powstał raport o biedzie w Polsce

1,6 zł dziennie przypada na jedną osobę w blisko 15% rodzinach dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, a co trzeci senior nie może wydać więcej niż 7 zł dziennie, aby nie popaść w długi - to tylko niektóre dane przedstawione w raporcie.
2016-12-05 17:11:41
miniaturka

Cascia: bazylika św. Rity ponownie otwarta dla pielgrzymów

Znów można się modlić przy grobie św. Rity. Bazylikę w Cascii zamknięto po trzęsieniu ziemi 30 października b.r. Zniszczenia zostały już naprawione, a konstrukcję świątyni wzmocniono.
2016-12-05 17:33:09
miniaturka

Papież w domu św. Marty: pozwólmy Jezusowi stworzyć nas na nowo

Pozwólmy Jezusowi, aby nas przemienił, pozwólmy, aby stworzył nas na nowo, uwalniając od grzechów – to główna myśl homilii, którą Franciszek wygłosił dziś na Mszy w kaplicy Domu św. Marty.