Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-08-08 22:57
KSM Diecezji Drohiczyńskiej

Wakacje w Puszczy Białej

Tydzień spędzony w uroczych zakątkach Puszczy Białej – miejscowości Brok nad rzeką Bug, był czasem zdobywania wiedzy ale też wielkiej radości, uśmiechu i odpoczynku połączonego z rekreacją. Młodzież podsumowuje je jednym zdaniem - Było genialnie!

    Młodzież związana z obszarami chronionymi Archidiecezji Częstochowskiej - Natura 2000, parki narodowe i inne obszary chronione w tym m.in.: "Beskid Mały", obszar Natura 2000 "Beskid Śląski", obszar Natura 2000 "Dolina Górnej Wisły", obszar Natura 2000 "Stawy Wielikąt i Las Tworkowski, park krajobrazowy "Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich i Park Krajobrazowy Orlich Gniazd – spędziła 7 dni na terenie Puszczy Białej biorąc udział w Terenowych Warsztatach Edukacji Ekologicznej organizowanych przez KSM Drohiczyn w ramach projektu PN. „Ogólnopolski program aktywnej edukacji. Młodzi dla środowiska” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020.

    Zaczęło się 17 lipca i przez kolejne dni od rana do wieczora w Puszczy Białej młodzież uczyła się co i jak może zrobić dla środowiska. Zajęcia uzupełniały wycieczki do Białowieży i Drohiczyna oraz dzień na rzece, czyli spływ kajakowy rzeka Bug. Były też zajęcia w parku linowym, gry zespołowe – siatkówka, piłka nożna, piłkarzyki.

    Te wakacje na długo pozostaną w pamięci uczestników, którzy tak o nich mówią:

    - Kamila: Najwspanialsze było to, że mogłam zobaczyć coś zupełnie nowego, jak i poznać przyrodę.

    - Beniamin: Wakacje idealnie połączyły sferę dydaktyczną i duchową. Bardzo interesujące były wykłady i ćwiczenia oraz wycieczki edukacyjne m.in. do Białowieży. Zdarzyło się wiele pięknych rzeczy, które są chyba niemożliwe do opisania.

    Były to już kolejne warsztaty służące wzmocnieniu mechanizmów służących ochronie przyrody poprzez aktywną edukację na rzecz budowania potencjału i integracji grup i środowisk mających znaczący wpływ na przyrodę. Najświeższe informacje o projekcie, jego działaniach i celach znaleźć można na stronie www.mlodzidlasrodowiska.pl Przydatne informacje znaleźć można też w Przyrodniczym Biuletynie Elektronicznym.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Edukacja, młodzież, ekologia