Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-08 22:31
dr Marek Sobisz

Jan Dobrogost Krasiński i Artyści

27 sierpnia na węgrowskim Rynku odbędzie się plenerowe widowisko historyczne „Jan Dobrogost Krasiński i Artyści”, z udziałem grup rekonstrukcyjnych, pod honorowym patronatem wicemarszałek Senatu RP Marii Koc.

Autor/źródło: Agnieszka Rejowska

Wzorem poprzedniego roku, kiedy to organizatorzy po raz pierwszy zaprezentowali tego rodzaju barwne widowisko historyczne, opowiadające o tym, jak Jan Dobrogost Krasiński wracał z odsieczy wiedeńskiej, postanowili kontynuować inicjatywę. W bieżącym roku, kiedy w Węgrowie obchodzona jest 300-setna rocznica śmierci Jana Dobrogosta Krasińskiego, ówczesnego właściciela Węgrowa, fundatora węgrowskich świątyń oraz Pałacu Krasińskich w Warszawie, inscenizacja będzie opowiadać o tym jak fundator sprowadził do Węgrowa min. włoskich artystów z dworu Jana III Sobieskiego. Nadchodząca impreza o charakterze kulturalno-edukacyjnym została poszerzona o wiele innych inicjatyw, dedykowanych do każdej grupy wiekowej. Zwieńczeniem będzie koncert prezentujący znane przeboje włoskiej muzyki. Organizatorami są: Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej oraz Parafia pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury oraz Fundacji PZU. Patronat medialny objęła Telewizja Polska oraz Fundacja Episkopatu Polski OPOKA.

Szczegółowych informacji udziela:

Zofia Paczóska: t. 668 382 912 – prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej

dr Marek Sobisz: 791 176 604 – kustosz klasztoru w Węgrowie


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-08 15:38:24
miniaturka

Modlitwa z okazji jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej

W czasie, gdy liczne pielgrzymki zmierzają na Jasną Górę, przypominamy modlitwę z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
2017-08-08 18:37:37
miniaturka

Kolejny "Przystanek Jezus" za nami.

W niedzielę zakończyła się 18. edycja "Przystanku Jezus", Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej, towarzyszącej "Przystankowi Woodstock".
2017-08-08 18:45:12
miniaturka

Brazylia: sierpień miesiącem modlitw o powołania

Kościół w Brazylii, tradycyjnie od ponad 40 już lat, przez cały sierpień podejmuje modlitwę i promocję różnorodnych powołań do posługi we wspólnocie wiary.
2017-08-08 22:57:04
miniaturka

Pierwszy event projektu "Młodzi dla środowiska"

Informacje o projekcie, konkursy, prezentacja projektowych gadżetów, układanie ogromnych puzzli – to najważniejsze punkty pierwszego eventu KSM Diecezji Drohiczyńskiej, który został zorganizowany 29 lipca 2017 r., podczas Dni Drohiczyna.
2017-08-08 23:00:19
miniaturka

Wakacje w Puszczy Białej

Tydzień spędzony w uroczych zakątkach Puszczy Białej – miejscowości Brok nad rzeką Bug, był czasem zdobywania wiedzy ale też wielkiej radości, uśmiechu i odpoczynku połączonego z rekreacją. Młodzież podsumowuje je jednym zdaniem - Było genialnie!
2017-08-09 07:27:30
miniaturka

Drugi dzień duchowego przygotowania do odpustu ku czci św. Rocha w Mikstacie

O grzechu obmowy mówił podczas drugiego dnia rekolekcji w Diecezjalnym Sanktuarium św. Rocha ks. kan. Bogumił Kempa i zachęcał, by wykorzystać słowa w celu szerzenia dobra.