Strona główna
opoka.org.pl
2017-08-08 18:01
Justyna Kapłańska / Przystanek Jezus 2017

Kolejny "Przystanek Jezus" za nami.

W niedzielę zakończyła się 18. edycja "Przystanku Jezus", Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej, towarzyszącej "Przystankowi Woodstock".

Autor/źródło: Maciej Niesporek

Tegoroczną edycję rozpoczęły rekolekcje prowadzone przez biskupa Ewarda Dajczaka, trwające od soboty do poniedziałkowego popołudnia. Następnie blisko pół tysiąca ewangelizatorów ruszyło, aby głosić zmartwychwstałego Chrystusa uczestnikom festiwalu Woodstock. Wśród nich byli zarówno księża, diakoni, klerycy, bracia i siostry zakonne, jak i ludzie świeccy.

Każdego dnia odprawiana była poranna Msza Święta, dająca siłę do ewangelizacji. 

Gośćmi "Przystanku Jezus" byli m.in. zespoły Malchus i 2 Tm 2,3, biskup Grzegorz Ryś czy mecenas Krzysztof Wąsowski (obrońca Starucha ze sprawy dotyczącej kibiców Legii).

"Najważniejsze podczas tego czasu byo spotkanie z ludźmi o bardzo różnych poglądach . Zaskoczyła mnie ich otwartość i chęć rozmawiania. Zdecydowanie trudno jest wyrobić opinię o Woodstocku i ludziach uczestniczących tylko na podstawie tego, co piszą. Trzeba doświadczyć. Sam się przekonałem o tym, że trudno mówić o Jezusie z kimś, kto ma ciężkie doświadczenie Kościoła" - mówi diakon Maciej Niesporek, jeden z ewangelizatorów, który wraz z księdzem Mateuszem Włoskiem i księdzem Dawidem Dyrczem przyjechał z archidiecezji katowickiej. 

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-08-08 14:41:53
miniaturka

Kraków: pogrzeb ks. Marka Leśniaka – szefa sekcji rejestracji w KO ŚDM 2016

Jego życie streszcza się w dwóch słowach: dobro i wierność – mówił bp Józef Guzdek w homilii podczas pogrzebu ks. Marka Leśniaka, kanonika kapituły św. Floriana, dawnego szefa sekcji rejestracji w KO ŚDM 2016.
2017-08-08 15:21:20
miniaturka

Ukraina: pielgrzymka piesza z Melitopola do Zaporoża

Od 30 lipca do 6 sierpnia ukraińscy katolicy odbyli pieszą pielgrzymkę z Melitopola do Zaporoża. Dwustukilometrowa trasa wiodła do sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego.
2017-08-08 15:38:24
miniaturka

Modlitwa z okazji jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu MB Częstochowskiej

W czasie, gdy liczne pielgrzymki zmierzają na Jasną Górę, przypominamy modlitwę z okazji 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
2017-08-08 18:45:12
miniaturka

Brazylia: sierpień miesiącem modlitw o powołania

Kościół w Brazylii, tradycyjnie od ponad 40 już lat, przez cały sierpień podejmuje modlitwę i promocję różnorodnych powołań do posługi we wspólnocie wiary.
2017-08-08 22:37:06
miniaturka

Jan Dobrogost Krasiński i Artyści

27 sierpnia na węgrowskim Rynku odbędzie się plenerowe widowisko historyczne „Jan Dobrogost Krasiński i Artyści”, z udziałem grup rekonstrukcyjnych, pod honorowym patronatem wicemarszałek Senatu RP Marii Koc.
2017-08-08 22:57:04
miniaturka

Pierwszy event projektu "Młodzi dla środowiska"

Informacje o projekcie, konkursy, prezentacja projektowych gadżetów, układanie ogromnych puzzli – to najważniejsze punkty pierwszego eventu KSM Diecezji Drohiczyńskiej, który został zorganizowany 29 lipca 2017 r., podczas Dni Drohiczyna.