Strona główna
opoka.org.pl
2017-06-13 18:23
Justyna Kapłańska / Radio Watykańskie

Indie: podręcznik nazywa Jezusa „diabłem”; chrześcijanie protestują

W jednym z podręczników szkolnych dla liceów w Indiach Zachodnich, a wydanym przez wydawnictwo „Gujarat State School Board for school books”, Jezusa nazwano „diabłem”.

Autor/źródło: ek-s, licencja: CC BY

W jednym z podręczników szkolnych dla liceów w Indiach Zachodnich, a wydanym przez wydawnictwo „Gujarat State School Board for school books”, Jezusa nazwano „diabłem”. Ze względu na liczne protesty chrześcijan, minister edukacji prowincji Gujarat zapowiedział, że „sformuowanie to zostanie wkrótce usunięte”.

Adwokat Subramaniam Iyer, który zauważył ten błąd, stwierdził, że ​​jest to niedopuszczalne i powinno być natychmiast usunięte. Dodał, że jego zdaniem sfromuowanie to może stworzyć nieporozumienia w społeczeństwie i może spowodować problemy związane z porządkiem i bezpieczeństwem.

Komentując ten incydent, ojciec Cedric Prakash SJ, działacz na rzecz obrony praw człowieka, stwierdził, że ośmieszanie Jezusa w podręczniku, wiele mówi o tych, którzy są odpowiedzialni za kształtowanie umysłu, charakteru i tworzenie przyszłości hinduskich dzieci". Wezwał do „natychmiastowego wycofania podręcznika ze szkół i ukarania winnych, a rząd do przeproszenia wspólnoty chrześcijan".

mh/ rv, fides

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy