Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-05-21 14:48
Jacek Wawrzyniak SDS

Tak na serio - Tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa

W programie Tak na Serio każdy, kto szuka swojego powołania oraz odpowiedzi na nurtujące go pytania, znajdzie coś dla siebie. Dzieje się tak dlatego, że Tak na Serio jest projektem przypominającym, że małżeństwo to powołanie, które proponuje człowiekowi Bóg. Chcemy prowokować do rozeznawania, do zadawania Panu Bogu pytania: „czy wzywasz mnie do małżeństwa?”, a także do świadomego kroczenia drogą narzeczeństwa jako bardzo ważnego etapu na drodze do NA SERIO wypowiedzianego, sakramentalnego TAK.

    Od 2017 roku parafia p.w. św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich włącza się w przeżywanie Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na serio”, który będzie trwać od 3 do 11 czerwca. Inicjatywa ta zrodziła się cztery lata temu w salwatoriańskiej parafii pw. Matki Zbawiciela w Warszawie. Z biegiem czasu do projektu „Tak na serio” dołączyły inne parafie salwatoriańskie jak Trzebinia i Bielsko-Biała, a teraz także Oborniki Śląskie. Ponadto projekt wspierają swoją modlitwą tysiące ludzi w Polsce i poza jej granicami tworząc wspólnotę osób proszących Pana każdego dnia w jednej konkretnej intencji np. za zakochanych, rozwiedzionych, kobiety, mężczyzn...

   Spotkania odbywają się w ramach tygodnia modlitw za powołanych do małżeństwa, a rozpoczynają w przeddzień uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Przeznaczone są dla wszystkich: małżonków, narzeczonych, a także osób samotnych. W programie Tak na Serio każdy, kto szuka swojego powołania oraz odpowiedzi na nurtujące go pytania, znajdzie coś dla siebie. Dzieje się tak dlatego, że Tak na Serio jest projektem przypominającym, że małżeństwo to powołanie, które proponuje człowiekowi Bóg. Chcemy prowokować do rozeznawania, do zadawania Panu Bogu pytania: „czy wzywasz mnie do małżeństwa?”, a także do świadomego kroczenia drogą narzeczeństwa jako bardzo ważnego etapu na drodze do NA SERIO wypowiedzianego, sakramentalnego TAK. Zależy nam również na przypominaniu, że sakrament małżeństwa to rzeczywistość, która trwa i dzięki której małżonkowie mają do dyspozycji konkretną moc Pana Boga, by rozwijać łączącą ich miłość.

   W ramach, obornickiej edycji projektu zostały przewidziane konferencje tematyczne. Podczas nich zostaną poruszone tematy takie jak: małżeństwo rozpatrywane jako powołanie, uzależnienia i przemoc wobec drugiej osoby jako poważne zagrożenia dla sakramentu małżeństwa oraz przeszkody małżeńskie. Wśród prelegentów znajdą się ks. Maciej Dalibor SDS, Robert Korytkowski, ks. prof. Ambroży Skorupa SDS. Ponadto każdego dnia zapraszamy na Mszę Świętą, podczas, której zaproszeni kapłani wygłoszą kazanie związane z tematem dnia. Programy wszystkich edycji dostępne są na facebookowych profilach "Tak na Serio" i w linku poniżej.

    Spotkania Tak na Serio odbywają się każdego dnia od 3 do 11 czerwca włącznie w parafii św. Judy Tadeusza i św. Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich przy ul. Trzebnickiej 35. Zachęcamy do śledzenia nas na facebooku, gdzie na bieżąco będziemy przybliżać sylwetki naszych prelegentów oraz informować o szczegółach wydarzenia.

Zapraszamy do uczestnictwa.


Podziel się tym materiałem z innymi: