Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-26 09:29
nc

Żywy Różaniec na Jasnej Górze

W dniach 5-6 czerwca 2020 r. do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Siostry Loretanki zapraszają na pielgrzymkę.

Autor/źródło: Siostry Loretanki

Czym jest wspólnota Żywego Różańca?

Żywy Różaniec to niezwykła wspólnota modlitwy i apostolstwa. Mogą do niej dołączyć wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać świat modlitwą. W jaki sposób to się dzieje? Bardzo prosto. Żywy Różaniec tworzą róże/koła różańcowe. W róży znajduje się 20 osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego odmawiania jednego dziesiątka Różańca, rozważając w nim jedną tajemnicę różańcową (zmienianą co miesiąc). Dzięki temu róża codziennie odmawia cały Różaniec.

Codzienny dziesiątek odmawiamy w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach, które wyznacza papież na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata. Założycielką tego dzieła modlitwy jest sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś prawie w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca, który ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez KEP.

Co będzie w programie pielgrzymki?

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: Wszystko postawiłem na Maryję. Czuwanie rozpocznie się w piątek 5 czerwca Apelem jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu, po którym nastąpi modlitewne czuwanie. Zakończymy je Eucharystią o godz. 23:00. W sobotę spotkanie rozpocznie się przed szczytem jasnogórskim o godz. 9:30. Oprócz wspólnej modlitwy będziemy mogli wysłuchać także konferencji ks. Stanisława Gancarka. Nie zabraknie również świadectw o Żywym Różańcu. Spotkanie zakończy uroczysta Msza Święta o godz. 12:00. Podczas pielgrzymki rozpoczniemy także trzeci rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Temat, który w tym rok będziemy rozważać, także na łamach miesięcznika „Różaniec”, to: „Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem”.

Ci, którzy wypraszają Boże łaski dla świata, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa – często niewidoczna, ukryta, zanoszona w cichości serca – jest nie tylko miła Bogu, ale przede wszystkim jest umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie, a wspaniałą okazją do tego będzie VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 5-6 czerwca 2020 r.

Źródło: Siostry Loretanki

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-02-25 16:11:46
miniaturka

Legnica. Wykłady otwarte o kardynale Wyszyńskim.

W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych wykładów otwartych przybliżających życie i dzieło kard. Stefana Wyszyńskiego.
2020-02-26 08:16:43
miniaturka

Małżeństwa chrześcijańsko-muzułmańskie nie mają łatwego życia

– Takich par jest coraz więcej i przede wszystkim nie należy im mówić, że będą mieć łatwe życie – zauważa abp Jean-Marc Aveline. Marsylia, której jest arcybiskupem to jedno z najbardziej zislamizowanych miast we Francji. Szacuje się, że muzułmanie stanowią od 20 do 40 proc. mieszkańców miasta.
2020-02-26 08:27:23
miniaturka

Nowy sekretarz Kongregacji dla Kościołów Wschodnich

Ojciec Święty mianował sekretarza Kongregacji dla Kościołów Wschodnich. Został nim bp Giorgio Demetrio Gallaro. Do jego eparchii należą potomkowie Albańczyków, którzy na skutek tureckiej inwazji osiedlili się na Sycylii.
2020-02-26 09:27:23
miniaturka

Sekretarz Episkopatu: niech Wielki Post będzie czasem zmiany myślenia

W Środę Popielcową zaczynamy kolejny Wielki Post w naszym życiu. To czas modlitwy i pokuty. Nie są one jednak celem samym w sobie. Mają służyć nawróceniu i pogłębieniu miłości do Boga i bliźnich. Niech Wielki Post będzie czasem zmiany naszego sposobu myślenia i postępowania.
2020-02-26 09:46:41
miniaturka

Asia Bibi: wciąż otrzymuję pogróżki od pakistańskich islamistów

- Nie przeżyłabym tylu lat w więzieniu, gdyby nie moja wiara. W przyszłości chciałabym się stać głosem tych wszystkich, którzy w mojej ojczyźnie wciąż cierpią z powodu niesprawiedliwej ustawy o bluźnierstwie - mówi pakistańska katoliczka.
2020-02-26 09:54:59
miniaturka

Kuria Rzymska ma pomagać biskupom, a nie ich nadzorować

Tak reformę widzi kard. Oswald Gracias, członek Rady Kardynałów, która pomaga Papieżowi w przygotowaniu konstytucji apostolskiej reorganizującej Kurię Rzymską. Gotowy tekst dokumentu Rada przekaże Franciszkowi w kwietniu. Konstytucja przewiduje istotne zmiany dla Kurii.