Strona główna
opoka.org.pl
2018-12-23 12:34
Anna Bajon

Życzenia Rektora KUL na Boże Narodzenie 2018

Rektor KUIL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński złożył pracownikom, studentom, absolwentom i sympatykom KUL świąteczne życzenia.

Rektor powiedział m. in. "To czas, kiedy Bóg poprzez narodzenie w ludzkim ciele, przypomina nam o swojej ogromnej miłości do każdego człowieka. Czas, kiedy składamy sobie życzenia i wspominamy tych, których już z nami nie ma. To także doskonała okazja, aby w roku jubileuszu naszego Uniwersytetu, podziękować naszym przyjaciołom rozsianym po całej Polsce i świecie, za wsparcie którego stale doświadczamy i dzięki któremu możemy na co dzień realizować misję Uniwersytetu zawartą w słowach: Deo et Patrie."


Poniżej można się też zapoznać ze słowem Rektora KUL ks. prof. dra hab. Antoniego Dębińskiego na uroczystość Narodzenia Pańskiego.

/za www.kul.pl/

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-12-22 21:08:19
miniaturka

Papież spotykał się z przedstawicielami Włoskiej Obrony Cywilnej

Podczas spotkania z przedstawicielami różnych grup i instytucji wchodzących w skład Włoskiej Obrony Cywilnej Papież Franciszek przypomniał o ofiarach klęsk żywiołowych oraz katastrof naturalnych, a także o tych, którzy zginęli spiesząc im z pomocą.
2018-12-22 21:27:06
miniaturka

Bp Buzun przełamał się opłatkiem z osobami konsekrowanymi

Bp Łukasz Buzun przełamał się opłatkiem z osobami konsekrowanymi z diecezji kaliskiej. Życzył siostrom pokoju w sercu, a także tego by w swoim życiu zakonnym dojrzewały do nieba.
2018-12-23 09:16:46
miniaturka

Szopka jasnogórska

Od pierwszego dnia świąt Bożego Narodzenia na Jasnej Górze będzie można odwiedzać Bożonarodzeniową szopkę.
2018-12-23 12:04:59
miniaturka

Diecezja bielsko-żywiecka: modlitwa za zmarłych górników i ich rodziny

Za tragicznie zmarłych górników, „dla których adwent ziemskiego życia już się zakończył, aby mogli cieszyć się pełnią zbawienia w niebie” – modlą się 23 grudnia, w ostatnią niedzielę Adwentu, wierni w kościołach diecezji bielsko-żywieckiej.
2018-12-23 15:31:47
miniaturka

Katowice: msza za górników tragicznie zmarłych w Stonavie

Mszę w intencji górników tragicznie zmarłych w kopalni w Stonavie oraz w intencji ich rodzin odprawił dziś w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach abp Wiktor Skworc.
2018-12-23 16:58:00
miniaturka

Świąteczne i noworoczne życzenia dla katechetów, katechistów i nauczycieli

Życzenia w imieniu Komisji Wychowania Katolickiego składa bp Marek Mendyk