Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-01-11 08:48
Anna Bajon / Krzysztof Ołdakowski SJ

Życzenia Franciszka z okazji 80-tych urodzin Kiko Argüello

Papież Franciszek złożył serdecznie życzenia Kiko Argüello, założycielowi Drogi Neokatechumenalnej z okazji 80-tych urodzin.

Autor/źródło: Anna Sulencka, licencja: CC0

Ojciec Święty zwrócił się do jubilata w ciepłych i osobistych słowach: „Niech Pan wynagrodzi Ci za wszelkie dobro, które czynisz dla Kościoła. Dzięki niech będą Bogu za to, że Cię wybrał i dzięki za Twoją wierność. Mam nadzieję – pisze dalej Papież – że Twoi przyjaciele z Drogi przygotują ci tort z osiemdziesięcioma świeczkami. Pamiętaj o modlitwie za mnie. Niech Jezus Ci błogosławi, a Najświętsza Maryja Panna Cię ochrania. Twój brat, który Cię kocha oraz podziwia. Franciszek”.

Kiko przyjął te słowa Papieża z prawdziwym entuzjazmem. Już wczoraj podziękował za skierowane do niego życzenia na zakończenie wtorkowej Mszy w Domu św. Marty. Francszek wyraził mu wówczas wdzięczność za gorliwość apostolską, z jaką działa w Kościele.

Poprzednie spotkanie Papieża Franciszka z Kiko Argüello miało miejsce 5 maja ubiegłego roku, kiedy Droga Neokatechumenalna świętowała na Tor Vergata w Rzymie 50. rocznicę powstania piewszych wspólnot. Przy tamtej okazji Papież mówiąc o sile głoszenia Ewangelii na Drodze Neokatechumenalnej, zwrócił uwagę, że „to nie argumenty mają siłę przekonywania, ale życie, które pociąga; nie zdolność rozkazywania, ale odwaga służby. Wy macie w waszym «DNA» to powołanie do głoszenia, żyjąc w rodzinach, biorąc przykład ze Świetej Rodziny: w pokorze, w prostocie oraz oddawaniu chwały Bogu. Zanieście tę rodzinną atmosfere w wiele miejsc, które doświadczają smutku i gdzie brakuje bliskości” – mówił Franciszek.

Droga Neokatechumenalna prowadząca do ponownego odkrycia chrześcijaństwa jest dzisiaj obecna w 134 krajach na pięciu kontynentach, w tysiącach wspólnot. Powstała w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia na peryferiach Madrytu.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kiko Argűello, neokatechumenat, życzenia Franciszka