Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-25 07:52
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Życzenia bożonarodzeniowe przeora Jasnej Góry

Z życzeniami świątecznymi do wszystkich radiosłuchaczy zwrócił się przeor klasztoru jasnogórskiego o. Marian Waligóra OSPPE.

Autor/źródło: pixabay, falco, licencja: CC0

„Z Jasnej Góry składam najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe wszystkim słuchaczom, tym którzy łączą się z nami duchowo, którzy pielgrzymują na Jasną Górę, dzięki łączności z naszym Sanktuarium przez fale radiowe. Życzę pokoju serca, pokoju ducha, pomyślności w życiu codziennym i wytrwałości w codziennych zmaganiach. Niech Chrystus, który stał się człowiekiem, który jest Bogiem pośród nas, będzie tym, który pomaga nam dźwigać te codzienne zmagania, ale też niech będzie źródłem radości, tak jak dla rodziców radością jest nowo rodzące się dziecię. Niech ta radość narodzenia Pańskiego przenika nas do głębi. A w roku stulecia niepodległości naszej Ojczyzny, z Sanktuarium Narodu Polskiego gdzie codziennie Pamiętamy o Ojczyźnie w modlitwie, życzę wszystkim Polakom wytrwałości i niezłomności w codziennych zmaganiach, w walce o wolność wewnętrzną. Idąc za słowami św. Jana Pawła II, że tu na Jasnej Górze zawsze byliśmy wolni, życzę właśnie tej wolności wewnętrznej, która płynie z wiary, zaufania do Boga i Matki Najświętszej, która prowadzi nas do Boga samego. Szczęść Boże wszystkim radiosłuchaczom”.

I. Tyras/ Radio Jasna Góra

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-24 13:34:28
miniaturka

Pasterka w głębi ziemi

Górnicy Kopalni Soli „Wieliczka” jako pierwsi w Polsce powitali nowonarodzonego Jezusa. Zgodnie z tradycją podziemna Pasterka odbyła się bowiem w wigilijny poranek. W kaplicy św. Kingi modliło się blisko 700 osób.
2017-12-24 14:08:42
miniaturka

Bp Janiak wziął udział w wigilii w Schronisku św. Brata Alberta w Kaliszu

Prawie 40 mężczyzn zasiadło dzisiaj przy wigilijnym stole w Schronisku św. Brata Alberta w Kaliszu. Z mieszkańcami opłatkiem przełamał się biskup kaliski Edward Janiak.
2017-12-25 00:17:26
miniaturka

Papież: Maryja wzorem pokory i otwartości na współpracę z Bogiem

Maryi, która przyjmuje archanioła Gabriela pełna pokory i skromności, ale także pełna gotowości by służyć, poświęcił Papież niedzielne rozważanie przed modlitwą „Anioł Pański”.
2017-12-25 00:41:35
miniaturka

Apel o uwolnienie porwanych

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” Franciszek zwrócił się z apelem o pokój na świecie oraz uwolnienie porwanych.
2017-12-25 01:02:44
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: narodzenie Jezusa to wydarzenie, które zmieniło historię ludzkości

Narodzenie Jezusa to wydarzenie, które zmieniło historię ludzkości. Bóg, rodząc się jako niemowlę, przyniósł ludziom pokój i nadzieję, których dziś także bardzo nam potrzeba – podkreśla rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2017-12-25 11:42:49
miniaturka

Orędzie Bożonarodzeniowe Przewodniczącego Episkopatu w TVP

Nasza polska tradycja Bożego Narodzenia jest tradycją pojednania. W opłatku wigilijnym stajemy się braćmi i siostrami – mówił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w orędziu na Boże Narodzenie.