Strona główna
opoka.org.pl
2020-09-01 08:54
AC / BP Archidiecezji Krakowskiej

Życzenia abp. Marka Jędraszewskiego na nowy rok szkolny

– Niech ten nowy rok szkolny będzie dla was pod każdym względem szczęśliwy i udany, niech będzie czasem wzrostu „w łasce u Pana Boga i u ludzi” – powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski składając życzenia wszystkim uczniom, którzy 1 września rozpoczynają kolejny etap edukacji.

Na progu nowego roku szkolnego 2020/2021 abp Marek Jędraszewski złożył życzenia wszystkim uczniom. – Życzę, aby ten rok był bardzo udany. (…) Żebyście mogli cieszyć się z tego, że jesteście razem – z waszymi nauczycielami, ale także z waszymi kolegami i koleżankami – powiedział abp Marek Jędraszewski nawiązując do ubiegłorocznego zamknięcia szkół i pozostania uczniów w domach w czasie epidemii.

Arcybiskup zwrócił uwagę, że nowy rok szkolny jest też okazją do wzrostu „w łasce u Pana Boga i u ludzi”. – Nie może być pełnego wzrostu i rozwoju, jeśli nie są one budowane na poznawaniu Pana Boga, kochaniu Go coraz bardziej, na modlitwie, na zatroskaniu o to, aby każdej niedzieli być na Mszy św. – podkreślił abp Marek Jędraszewski.

Metropolita poprosił, aby jego słowa przekazać najbliższym, a zwłaszcza rodzicom. – Powiedzcie im, że wasi katecheci, księża, a także wasz arcybiskup myślą o was z wielkim zatroskaniem, miłością i nadzieją, że ten nowy etap waszego życia będzie dla wszystkich czasem bardzo udanym i szczęśliwym.

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, diecezja.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-08-31 14:04:39
miniaturka

Ekumeniczne przesłanie na Czas dla Stworzenia

Katolicka Rada Konferencji Episkopatów Europy i ekumeniczna Konferencja Kościołów Europy wystosowały wspólne przesłanie na doroczną inicjatywę ekologiczną zwaną Czasem dla Stworzenia.
2020-08-31 14:35:19
miniaturka

Jak wspaniale być kobietą! Rekolekcje

Rekolekcje dla kobiet szukających chwili wytchnienia przy Chrystusie w Loretto 60 km od Warszawy.
2020-08-31 19:14:48
miniaturka

Konferencja Episkopatu Polski w sprawach liturgicznych

W czasie 386. Zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (Jasna Góra, 27-29 sierpnia 2020 roku), podjęto kilka kwestii dotyczących liturgii.
2020-09-01 07:26:39
miniaturka
play

Paulina Grochowska pięknie śpiewa o miłości, która jest darem od Boga!

- Z góry już patrzy z nadzieją ten Ktoś. Ma plany na miłość bez miary - śpiewa Paulina Grochowska w pięknej, autorskiej piosence.
2020-09-01 07:48:27
miniaturka

W Indonezji odbył się wirtualny dzień młodzieży

Episkopat Indonezji zorganizował pierwszy wirtualny dzień młodzieży. Spotkanie pod hasłem „Zakorzenić się, zakwitnąć i wydać owoce” odbyło się on-line ze względu na pandemię koronawirusa. Miało także wymiar patriotyczny w związku z obchodzoną w sierpniu 75. rocznicą odzyskania niepodległości przez ten kraj.
2020-09-01 08:13:26
miniaturka

106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

27 września 2020 r. przeżywać będziemy w Kościele 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wśród migrantów znajduje się rzesza Polaków, przebywająca poza granicami naszego kraju. Dlatego zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencjach i w intencjach tych rodzin, które doświadczają ciężaru rozłąki z bliskimi osobami. Niech tej modlitwie towarzyszy pogłębienie naszej wrażliwości na potrzeby innych, a zwłaszcza na żyjących pośród nas migrantów.