Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-15 13:44
S. Zielińska / Salve TV

Życie po życiu. "Lekarz stwierdził moją śmierć"

Andrzej Duffek, bohater świadectwa "Siła Modlitwy", członek Wspólnoty Źródło Wody Żywej, w programie Temat Dnia opowiedział o tym, jak wygląda życie człowieka, który przeżył własną śmierć.

- W każdym przypadku wygląda trochę inaczej. W 2003 roku poszedłem z synem na sanki i po skończonej zabawie, kiedy mój syn na mnie czekał pod górką, w trakcie ostatniego zjazdu uderzyłem w drzewo. Nastąpiło wielofragmentowe pęknięcie wątroby. W konsekwencji stan kliniczny. Lekarze nie dawali szans na przeżycie - mówił.

- Tu są małe cuda Pana Boga. Lekarze mi powiedzieli, że gdybym przyjechał kilka minut później, to wylew byłby tak głęboki, że mogłoby dojść do niedotlenienia mózgu - dodawał.

- Kiedy transportowano mnie w pośpiechu w szpitalu, rozcięto mi ubranie, nastąpił taki moment, w którym dano mi do podpisania deklarację zgody na operację. Nie zdążyłem go podpisać, napisałem tylko "Andrzej Duffee" i zamknąłem oczy. To był moment, kiedy stracono ze mną kontakt - opowiadał.

- To jest ten moment, w którym można powiedzieć, że z punktu widzenia tego świata człowieka nie ma, bo nie ma z nim kontaktu, ale on jest jeszcze tutaj. To ostatni moment, w którym możemy uciec się do Bożego Miłosierdzia - mówił.

- Śmierć to umieranie ciała. Widziałem operację, którą przeprowadzono, rozpacz ludzi, osoby modlące się. Całe życie przeleciało mi przed oczami. (...) Mocno wzmogło się we mnie nabożeństwo za dusze czyśćcowe. Śmierci nie ma - wyjaśniał Duffek.

- Lekarz powiedział, że nie wie, dlaczego się wybudziłem. Lekarz stwierdził moją śmierć, a ja się w tym czasie obudziłem - opowiadał Andrzej Duffek.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-15 12:22:06
miniaturka

Bp Markowski przed XXI Dniem Judaizmu

Dzień Judaizmu ma charakter edukacyjny, jest okazją, by "zauważyć swoją inność, ale nie pozostać obcymi" - mówi bp Rafał Markowski w rozmowie przed XXI Dniem Judaizmu.
2018-01-15 12:52:12
miniaturka

Kiermasz drobiazgów z Kairu na rzecz arabskich niepełnosprawnych

Prawie tysiąc złotych zebrali 14 stycznia wolontariusze stowarzyszenia Dom Wschodni w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Pabianicach. Pieniądze przeznaczone będą na pomoc dla katolickiego Club du Bonheur z Kairu.
2018-01-15 13:23:52
miniaturka

Ingres bp. Romualda Kamińskiego

W sobotę, 20 stycznia w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie odbędzie się liturgiczna inauguracja posługi nowego biskupa diecezji warszawsko-praskiej.
2018-01-15 14:19:34
miniaturka

Zwierzchnik polskich luteran: działania ekumeniczne są na najwyższym poziomie

- Znajdujemy się w bardzo ciekawym momencie w dziejach ekumenizmu, bo dokumenty i relacje pomiędzy zwierzchnościami są na najwyższym poziomie - podkreślił bp Jerzy Samiec, Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej.
2018-01-15 14:44:39
miniaturka

"MÓJ PIERWSZY TURNIEJ SZACHOWY 2018 " PRZECHODZI DO HISTORII

Wczoraj (14.01) o godz.10.00 na Stadionie Miejskim w Białymstoku (woj.podlaskim) odbył się VI edycja konkursu ,,Mój pierwszy turniej szachowy 2018". Ta królewska gra wciąż cieszy się dużą popularnością.
2018-01-15 14:57:06
miniaturka

17 stycznia – XXI Dzień Judaizmu w Kościele w Polsce

Głównym nabożeństwem XXI Dnia Judaizmu będzie Liturgia Słowa, sprawowana 17 stycznia w warszawskiej archikatedrze pod przewodnictwem kard. Nycza. Hasłem obchodów są słowa z księgi Izajasza: "Pokój! Pokój dalekim i bliskim! (Iz 57,19)"