Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-17 18:30
S. Zielińska / KAI

Znane osoby wspierają akcję „Misjonarz na Post”

Już ponad 12 tys. osób wspiera duchowo polskich misjonarzy modlitwą, wyrzeczeniem czy swoim cierpieniem. Do 5. edycji akcji „Misjonarz na Post” włączyły się także znane osoby, m.in. piosenkarka Eleni czy muzyk Robert Friedrich.

Autor/źródło: Sebastian Kreczmański

- Myślę, że taka akcja jest bardzo potrzebna misjonarzom, którzy służą, czasami w bardzo trudnych warunkach i kochają tę swoją posługę. Wesprzyjmy ich duchowo swoją modlitwą, bo w niej jest siła i moc - powiedziała Eleni na specjalnym filmiku dostępnym na kanale portalu misyjne.pl w serwisie YouTube.

Na podobnym nagraniu Robert Friedrich przyznał, że taka forma wsparcia jest niezbędna. - Najlepszy sposób, jak mówi Ewangelia, na pomoc drugiemu człowiekowi, a szczególnie misjonarzowi, to post, modlitwa i jałmużna. Misjonarze potrzebują naszego wsparcia - opisał. Do włączenia się w akcję zachęcają także aktorzy, Dariusz Kowalski i Lech Dyblik.

Dołączenie do inicjatywy miesięcznika „Misyjne Drogi” oraz portalu misyjne.pl nic nie kosztuje. Wystarczy wejść na stronę misjonarznapost.pl, wypełnić krótki formularz, wpisując podstawowe dane, by po chwili otrzymać e-mail z nazwiskiem misjonarza, za którego podejmuje się modlitwę. Na wsparcie oczekuje blisko 2048 polskich misjonarzy.

- Poza modlitwą można podjąć także inne postanowienia. Ktoś może ograniczyć czas spędzany w internecie, ktoś inny słodycze. Tak naprawdę liczy się intencja. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej osób wspiera misjonarzy. Zachęćmy tych, którzy jeszcze o akcji nie słyszeli - podkreśliła Zofia Kędziora, koordynatorka akcji.

W ubiegłym roku w akcję wsparło ponad 12 tys. osób. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że w tym roku duchową pomocą osoby pracujące na misjach obejmie jeszcze większe grono zainteresowanych.

Honorowy patronat nad akcją objęli abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Informacje o inicjatywie można odnaleźć na stronie www.misjonarznapost.pl.

luk / Kraków


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: misje, misjonarz na post, Robert Friedrich, Eleni