Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-04-15 14:17
nc

Znak duchowej łączności z Łagiewnikami

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pragnie zachować duchową łączność z czcicielami Bożego Miłosierdzia. W tym celu roześle specjalne obrazki do każdego, kto zgłosi taką chęć.

Obrazek przygotowany przez sanktuarium
Autor/źródło: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach / diecezja.pl

Za kilka dni obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia. W tym roku, z powodu pandemii, pielgrzymi nie zgromadzą się w Łagiewnikach. Chcemy jednak – poprzez różne znaki i inicjatywy – łączyć się we wspólnej modlitwie.

W środę, 1 kwietnia papież Franciszek w czasie audiencji generalnej zwrócił się do Polaków: „W tych trudnych dniach, które przeżywamy, zachęcam was do zawierzenia siebie Bożemu Miłosierdziu i wstawiennictwu św. Jana Pawła”. W Bazylice Bożego Miłosierdzia na każdej Mszy św. odmawiamy Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, którego właśnie na tym miejscu 17 sierpnia 2002 r. dokonał św. Jan Paweł II. W obecnym czasie jego słowa brzmią szczególnie i wyjątkowo. Usłyszymy je także w najbliższą niedzielę podczas głównej Mszy świętej o godz. 10.00 transmitowanej w TVP1 i TVP POLONIA.

- Szukając symbolicznego znaku duchowej łączności z pielgrzymami, którzy w tym roku nie będą mogli przybyć do Łagiewnik postanowiliśmy przygotować okolicznościowy obrazek. Na jednej jego stronie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem „Jezu, ufam Tobie”. Siostra Faustyna zapisała w „Dzienniczku” słowa, które usłyszała od samego Jezusa: „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie” (Dz. 327). A w innym miejscu: „Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz, a przeto niech ma przystęp wszelka dusza do niego” (Dz. 570) - tłumaczy Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy sanktuarium.

- Z drugiej strony obrazka znajduje się tekst Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i zdjęcie przedstawiające prezbiterium bazyliki, a w nim tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej i czerwona lampka wskazująca na obecność Chrystusa pośród nas… Ufamy, że ten obrazek będzie piękną pamiątką duchowego udziału w tegorocznym Święcie Miłosierdzia - dodaje pani rzecznik.

Obrazek zostanie wysłany pocztą do każdego, kto zechce go otrzymać. Zamówienia można składać mailowo podając adres do wysyłki: e-mail: pielgrzymki@milosierdzie.pl lub dzwoniąc w godzinach 9-15 na numer telefonu: (+48) 12-252-33-11.


Za: Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach


Podziel się tym materiałem z innymi: