Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-01 12:19
ek / Archidiecezja Krakowska

Żmiąca k. Limanowej: Piknik "Przywrócić Dzieciom Uśmiech"

Piknik odbędzie się w dniu 3 czerwca 2018 r., tradycyjnie połączony zostanie z XIII już Małopolskimi Spotkaniami Rodzin Adopcyjnych, które organizowane są cyklicznie od 2012 roku.

Autor/źródło: Pixabay, HeatherDawnKemp, licencja: CC0

Organizatorzy serdecznie zapraszają na cykliczny XI już Piknik pod hasłem „PRZYWRÓCIĆ DZIECIOM UŚMIECH”, organizowany corocznie w Żmiącej dla podopiecznych i wszystkich przyjaciół Dzieła Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera.

Spotkania te organizowane z okazji Dnia Dziecka od 11 już lat cieszą się ogromną popularnością wśród rodzin, rodzin adopcyjnych i zastępczych a także innych osób wspierających idee pomocy dzieciom czy zainteresowanych tematem adopcji. Wiele z nich od początku angażuje się także jako wolontariusze w organizację tych spotkań.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, iż pogoda sprzyjać będzie zarówno zabawom dzieci jak i dorosłych w otoczeniu cudownej przyrody, jak również spotkaniom wszystkich przyjaciół Dzieła Pomocy Dzieciom Fundacji Ruperta Mayera i osób zainteresowanych problematyką rodziny, rodzicielstwa zastępczego i adopcyjnego. 

Patronat honorowy nad Piknikiem pod hasłem „PRZYWRÓCIĆ DZIECIOM UŚMIECH” objął Wojewoda Małopolski Pan Piotr Ćwik.

Patronat honorowy nad Małopolskimi Spotkaniami Rodzin Adopcyjnych objął Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Jacek Krupa.

Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają do udziału w dorocznym święcie dzieci, rodziców i wszystkich innych osób zaangażowanych w działania, których celem jest „Przywrócić dzieciom uśmiech”.

Więcej informacji - www.dpd.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-06-01 11:18:21
miniaturka

Papież o watykańskim dokumencie na temat sportu

Stolica Apostolska opublikowała dokument na temat chrześcijańskiego rozumienia sportu. Towarzyszy mu list Papieża, w którym ukazane zostały główne zadania, które stawia przed sportem Kościół.
2018-06-01 11:46:34
miniaturka

Caritas Polska: Trzy projekty w Afryce zakończone!

Właśnie zakończyły się trzy projekty prowadzone w Kamerunie, Rwandzie i Zambii. Odnowienie domu misyjnego, generator prądotwórczy dla ośrodka zdrowia i założenie fermy przepiórek były głównymi celami projektów pomocowych w Afryce.
2018-06-01 11:55:07
miniaturka

Zakonnica będąca świadkiem porwania błogosławionych misjonarzy-męczenników w Polsce

Na początku czerwca na zaproszenie franciszkanów do Polski po raz pierwszy przyleci s. Berta Hernandez.
2018-06-01 12:41:13
miniaturka

Zaproszenie na piątkowy wieczór z muzyką organową w gliwickiej Katedrze

VI dzień tegorocznych gliwickich "Dni Muzyki Organowej" obfitować będzie we wspaniałe dźwięki muzyki J. S. Bacha, R. Schumanna, C. Francka i J. Essla.
2018-06-01 13:05:34
miniaturka

Polsko - niemiecka procesja Bożego Ciała

W nadgranicznych miastach Zgorzelec i Görlitz odbyła się międzynarodowa procesja Bożego Ciała. Poprzedziła ją Msza św. w zgorzeleckim kościele św. Bonifacego.
2018-06-01 13:20:34
miniaturka

2 czerwca – Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000

"Zawsze byłem pod wrażeniem tego młodego Kościoła, który gromadził się z o. Janem Górą" – mówił abp Stanisław Gądecki 15 maja, zapowiadając w Sekretariacie KEP XXII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000.