Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-15 16:42
JR

Zmarła Judith Reisman, badaczka, która walczyła z seksualizacją dzieci

9 kwietnia zmarła Judith Reisman, amerykańska badaczka w dziedzinie edukacji seksualnej i mediów. Specjalizowała się w tematyce negatywnego wpływu fałszywej edukacji seksualnej na zmianę ludzkich zachowań. Ujawniła prawdę o badaniach seksuologicznych Alfreda Kinseya, w których sfałszował dane z zamiarem promowania perwersji seksualnych.

Autor/źródło: YouTube / Centrum Życia i Rodziny

Jak pisze Goran Andrijanić (wPolityce.pl), zaczęła zajmować się problemem agresywnej seksualizacji przestrzeni publicznej po tym, jak jej nieletnia córka została wykorzystana seksualnie.

Badała prace Alfreda Kinseya, amerykańskiego zoologa i doszła do wniosku, że jego teorie seksuologiczne są naukowo całkowicie bezpodstawne, ale przyczyniły się do rozprzestrzeniania się pedofilii w cywilizacji zachodniej – pisze Andrijanić.

Przypomina, że występowała ona przeciwko wprowadzeniu edukacji seksualnej w Chorwacji.

„My, Chorwaci, wspominamy Reisman ze szczególną wdzięcznością. Odwiedziła ona Chorwację w 2013 roku i w rozmowach z posłami, chorwackiego Soboru oraz w innych wystąpieniach publicznych wypowiadała się przeciwko wprowadzeniu chorwackiej edukacji seksualnej opartej na postulatach Kinseya, promowanej przez lewicowy rząd premiera Zorana Milanovicia”.

Jej tłumaczenie, że taka edukacja seksualna skutkuje przedwczesną seksualizacją dzieci, co prowadzi do różnych problemów psychologicznych, sprowokowało debatę publiczną, co zaowocowało zmianą edukacji seksualnej.

„Swoją intelektualną odwagą Reisman niewątpliwie pomogła zainicjować procesy, które doprowadziły do umocnienia konserwatywnego bloku w chorwackim społeczeństwie i do artykulacji jego poglądów” – ocenił Andrijanić.

Źródlo: wPolityce.pl / wikipedia.org


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-15 15:08:21
miniaturka

Forum 590: polski obszar Morza Bałtyckiego będzie wielkim placem budowy

„Absolutnie kluczowe jest, aby przy tak dużym procesie inwestycyjnym, w którym będziemy wydawać na pewno ponad 100 mld zł – to są gigantyczne pieniądze – wykorzystać potencjał polskich firm” – mówił Artur Soboń z Ministerstwa Aktywów Państwowych.
2021-04-15 15:48:20
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Apostołowie podzielają pragnienie Pana Jezusa. Też chcą, żeby ludzie nie cierpieli głodu, żeby nikt nie zasłabł, żeby dzieci nie płakały. Nie przyjdzie im do głowy powiedzieć: „Czym się martwisz, Nauczycielu, to ich problem, trzeba było wziąć kanapki”. A co najmniej wiedzą, że Pan Jezus nie pochwaliłby takiej postawy.
2021-04-15 16:12:45
miniaturka

Forum 590: czego potrzebują polskie firmy, by rozwinąć skrzydła na rynku offshore?

Przemysław Kurczewski z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju zapowiedział, że w przyszłości programy NCBR będą „odpowiadać na bardzo konkretne potrzeby cywilizacyjne”. Jako przykład podał kwestię magazynowania energii, pochodzącej ze źródeł odnawialnych.
2021-04-16 08:45:36
miniaturka

Kard. Sako: poprawcie podręczniki, nie jesteśmy „niewiernymi”

Z okazji rozpoczęcia ramadanu patriarcha Kościoła chaldejskiego wzywa irackich muzułmanów do konkretnych gestów braterstwa, w tym do korekty oficjalnych podręczników szkolnych, które przedstawiają chrześcijan w złym i nieprawdziwym świetle.
2021-04-16 09:20:53
miniaturka

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Karcie Dużej Rodziny

Nowelizacja ustawy o Karcie Dużej Rodziny przewiduje m.in. możliwość wyświetlania Karty w aplikacji mObywatel, doprecyzowuje przepisy dotyczące instytucji opieki nad małymi dziećmi i zwiększa kwoty przysługujące gminom na obsługę wydatków związanych z Kartą.
2021-04-16 09:26:43
miniaturka

Przerwana kariera geniusza. Teologiczna droga Benedykta XVI

Benedykt XVI należy do grona największych myślicieli naszych czasów. Okazuje się jednak, że jego osiągnięcia naukowe mogły być jeszcze bardziej spektakularne, zaś to, czego udało mu się dokonać, wypracował w niełatwych warunkach zaangażowania duszpasterskiego.