Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-21 11:43
AC

Złap to słońce!

Pogoda w pierwszy dzień wiosny nie rozpieszcza? Nie szkodzi. Felek, chłopiec z zespołem Downa, wraz ze swoją rodziną, wysyła pogodę ducha! Warto posłuchać piosenki: „Złap to słońce”.

„Złap to słońce” to piosenka, którą ułożyła Magdalena Makarewicz-Sternicka. Wykonuje ją cała rodzina Sternickich: Magda, Maciej, Klara, Cecylia, Leon, Feliks.

Felek jest chłopcem z zespołem Downa. Zrobiło się o nim głośno, kiedy rodzina Sternickich udostępniła na kanale youtube.com piosenkę „Jesteś wspaniały”.

Refren utworu „Złap to słońce” szybko wpada w ucho: „Złap to słońce, złap też wiatr i krople deszczu złap! Uśmiechów Bożych tysiące, każdy dzień to przecież skarb! Patrzysz w przyszłość, gdzie niebiańskich łąk przedziwny blask, niezwykłych harmonii czystość. Byśmy się spotkali tam...”

źródło: Sterniccy Family - youtube.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-21 09:59:47
miniaturka

Apel działaczy pro-life: wspierajmy rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi

O zaprzestanie poszukiwań tzw. nowego kompromisu aborcyjnego zwrócili się do polityków obrońcy życia. „Kompromis taki byłby w rzeczywistości nową formą eugeniki” – napisali działacze pro-life. Po raz kolejny zaapelowali o realne wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci z niepełnosprawnościami.
2021-03-21 10:41:02
miniaturka

Kolorowe skarpetki, czyli... solidarność z osobami z zespołem Downa

21 marca kojarzy się z nadejściem wiosny. Jednak tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Osób z zespołem Downa. W Polsce żyje około 60 tys. takich osób. Dziś można okazać im swoje wsparcie, włączając się w kampanię edukacyjną #ZespolKolorowychSkarpetek. Każde życie jest tak samo ważne.
2021-03-21 11:00:17
miniaturka

Komu grozi ciężki przebieg COVID-19? Naukowcy wiedzą o tym coraz więcej

Naukowcy zdobywają coraz więcej wiedzy o tym, kto ma większe ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 i śmierci z powodu tej choroby. Niedobory cynku, witaminy D, nieodpowiedni poziom glukozy i sodu we krwi, to przykładowe czynniki, które oprócz wieku czy chorób towarzyszących wydają się wpływać na poziom zagrożenia.
2021-03-21 14:54:16
miniaturka

Żonkilowe pole w mediach społecznościowych. Trwa 24 edycja Pól Nadziei

Jak co roku na wiosnę Hospicjum św. Łazarza w Krakowie organizuje zbiórkę Pola Nadziei. W tym roku towarzyszy jej akcja #ŻonkilowePodajDalej w mediach społecznościowych. Rok 2021 jest dla Hospicjum św. Łazarza rokiem jubileuszowym.
2021-03-21 16:10:02
miniaturka

Papież z okazji dnia osób z zespołem Downa: „Każde dziecko jest darem”

Papież podkreślił, że każde poczęte dziecko jest darem zmieniającym historię swojej rodziny. „Wszystkie dzieci powinny być mile widziane, kochane i otoczone opieką, bez wyjątków!” – napisał Franciszek na Twitterze.
2021-03-21 16:19:25
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Czy stawiam Boga na pierwszym miejscu mojego życia? Czyż miłości bliźniego nie przedkładamy po wielokroć nad miłość Boga? Wciąż najważniejszym z przykazań pozostaje przykazanie miłości Boga nade wszystko a życie doczesne wciąż jedynie pomostem wiodącym nas do wieczności.