Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-19 11:11
S. Zielińska / Radio Watykańskie

«Zjednoczeni w nadziei» mottem papieskiej wizyty w Peru

Peruwiańczycy wiążą z papieską wizytą wielkie nadzieje - powiedział nuncjusz apostolski w Limie abp Nicola Girasoli.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Wczoraj rozpoczął się drugi etap papieskiej podróży, którym jest sąsiadujące z Chile Peru. Będzie to już trzecia wizyta Następcy św. Piotra w tym kraju. Jan Paweł II był tam bowiem dwukrotnie: w 1985 i 1988 roku. 

Peruwiańczycy wiążą z tą wizytą wielkie nadzieje. Mówi nuncjusz apostolski w Limie abp Nicola Girasoli:

„Całe Peru wiele oczekuje od tej wizyty. Motto wybrane przez biskupów to słowa: «Zjednoczeni w nadziei». Naród i Kościół peruwiański naprawdę mają nadzieję, że dzięki tej wizycie wejdą na nową drogę wiodącą ku prawdziwej jedności. Oczekuje się także od Papieża zdecydowanych słów przeciwko pladze korupcji toczącej zarówno Peru, jak i inne kraje Ameryki Łacińskiej. Spodziewamy się, że Papież w ostrych słowach wypowie się też przeciwko innemu bardzo widocznemu i powszechnemu problemowi społecznemu, jakim jest przemoc wobec kobiet. W Peru bardzo silna jest pobożność ludowa, to ona jednoczy mieszkańców tego kraju. W tej pobożności osoba Papieża ma wielkie znaczenie i to właśnie dlatego może on skierować do Peruwiańczyków słowo jedności” – powiedział Radiu Watykańskiemu nuncjusz apostolski w Limie.

mn/rv, vatican news

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-19 09:51:17
miniaturka

Papież do młodych: bądźcie protagonistami, postępujcie tak jak Jezus

Bez łączności z Jezusem skończymy na zanegowaniu naszych marzeń – powiedział Papież do chilijskiej młodzieży.
2018-01-19 10:12:07
miniaturka

Kuria płocka odpowiada na kłamliwe doniesienia Super Expressu

Dr Elżbieta Grzybowska, Rzecznik Kurii Diecezjalnej Płockiej, sprostowała kłamliwe informacje dotyczące wynagrodzenia kapelana szpitalnego, opublikowane we wczorajszym wydaniu Super Expressu.
2018-01-19 10:41:01
miniaturka

Konferencja w Kairze: kolejne wezwanie do dialogu

Stolica Apostolska nigdy nie przestanie wzywać do wznowienia dialogu pomiędzy Izraelczykami a Palestyńczykami - napisał Papież do uczestników międzynarodowej konferencji w Jerozolimie.
2018-01-19 11:50:57
miniaturka

Ingres bp. Romualda Kamińskiego

W sobotę, 20 stycznia w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie odbędzie się liturgiczna inauguracja posługi nowego biskupa diecezji warszawsko-praskiej Romualda Kamińskiego.
2018-01-19 12:22:07
miniaturka

Papież przybywa do Peru z przesłaniem jedności dla narodu

Uważam, że Papież Franciszek przyniesie przesłanie jedności dla narodu peruwiańskiego, który jest rozdarty przez podziały i napięcia polityczne.- mówił sekretarz generalny Ministerstwa Spraw Zagranicznych Peru.
2018-01-19 12:42:29
miniaturka

Prymas Polski na Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

„W różnorodności darów i charyzmatów chrześcijanie mogą stanowić jedno, jeszcze nie razem, ale w pragnieniu, w dążeniu ku jedności”- mówi abp Wojciech Polak zachęcając do modlitwy, do spotkania i podejmowania ekumenicznych dzieł.