Strona główna
opoka.org.pl
2018-05-16 10:08
Anna Bajon / Michał Król SJ

Ziemia Święta: kolejny wybuch nienawiści i przemocy

Administrator Apostolski Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy apeluje o modlitwę do Ducha Świętego o pokój i ugaszenie fali nienawiści i przemocy w Ziemi Świętej.

Autor/źródło: Ewa Adamczyk-Ścibik

Proszę wszystkie diecezje, parafie, wspólnoty zakonne i ruchy o poświęcenie jednego dnia na post i modlitwę w intencji pokoju w Jerozolimie. Z takim apelem zwrócił się do wiernych Administrator Apostolski Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa. Po wczorajszych tragicznych wydarzeniach  w Strefie Gazy potępił on stanowczo wszystkie formy przemocy i wezwał do modlitwy o pokój.

57 osób zostało zabitych, a kilka tysięcy rannych, kiedy izraelskie siły zbrojne otworzyły ogień do Palestyńczyków protestujących przeciw otwarciu ambasady USA w Jerozolimie. Wśród ofiar jest także 8-miesięczna dziewczynka, która udusiła się w skutek wdychania gazu łzawiącego. Abp Pizzaballa nazywa to krwawe wydarzenie „cynicznym wykorzystaniem życia ludzkiego i niewspółmierną przemocą”.

O śledztwo w sprawie wnioskował na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ przedstawiciel z Kuwejtu. Inicjatywa została jednak wstrzymana przez Stany Zjednoczone.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-05-16 08:40:43
miniaturka

Nowe normy dla żeńskich zgromadzeń kontemplacyjnych

Mają zapewnić żywotność wspólnot kontemplacyjnych w dobie kryzysu powołań. Przewidują afiliację wygasających wspólnot do innych klasztorów. Zobowiązują wszystkie klasztory do połączenia w federację. W ramach klauzury uwzględniono też środki komunikacji.
2018-05-16 09:39:29
miniaturka

Dzieło bł. Zofii Czeskiej trwa

- To wielkie dzieło założone przez bł. Zofię trwa, wciąż przynosi wspaniałe owoce i przyciąga innych - mówił podczas Mszy św. sprawowanej z okazji uroczystości bł. Zofii Czeskiej w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Krakowie abp Marek Jędraszewski.
2018-05-16 09:50:57
miniaturka

Irlandia: Trwa walka o życie

Już 25 maja Irlandczycy zdecydują, czy ich ustawa zasadnicza będzie dalej chroniła życie i do jakiej Irlandii przyjedzie latem Papież Franciszek. Aktualnie toczy się walka o to, czy "Ósma Poprawka do Konstytucji" chroniąca życie ma zostać zniesiona, czy też nie.
2018-05-16 10:27:01
miniaturka

Wizyta kard. Sandriego w Libanie

Prefekt Kongregacji dla Kościołów Wschodnich przebywał z trzydniową wizytą w Libanie.
2018-05-16 11:30:58
miniaturka

Współpraca między Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego a Archiwum Polskiego Radia

Jutro w Domu Arcybiskupów Warszawskich o godz. 10.30 zostanie podpisany list intencyjny o współpracy pomiędzy Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego a Archiwum Polskiego Radia S.A.
2018-05-16 11:50:24
miniaturka

Obchody 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II

W najbliższy piątek Arcybiskup Marek Jędraszewski zainauguruje obchody 40-lecia pontyfikatu Papieża Polaka. Msza św. z tej okazji odbędzie się o godz. 17.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.