Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-10-08 12:51
AC / Parafia Nawrócenia św. Pawła w Lublinie /ks.MM

Ziemia Spełnionej Obietnicy. Rekolekcje w Ziemi Świętej

Parafia Nawrócenia św. Pawła w Lublinie zaprasza na rekolekcje w Ziemi Świętej, które odbędą się w grudniu tego roku.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

Plan od organizatorów:

11.12.2019 wtorek – dzień 1: Temat dnia: Bóg wyrzekł Słowo

Zbiórka na lotnisku na 3 godziny przed wylotem do Tel Avivu. Przylot na lotnisko w Tel Aviv, przejście odprawy paszportowej. Przejazd do Nazaretu. Katecheza wprowadzająca:  W poszukiwaniu prawdy o człowieku Nawiedzenie Kościoła Archanioła Gabriela – tzw. Nad Źródłem – zgodnie z tradycją miejscową tam miało dość do zwiastowania. Następnie ulicami starej części miasta przejdziemy do Kościoła Synagogi – miejsca słynnego wystąpienia Zbawiciela. Na koniec nawiedzimy Kościół św. Józefa. Być mężczyzną, jak św. Józef – rozważania do Ewangelii. Następnie modlitwa Anioł Pański przed wejściem do Bazyliki Zwiastowania. Zakwaterowanie i odpoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu Rimonim w Nazarecie.

Msza Święta w Bazylice Zwiastowania. Nauka rekolekcyjna: „Bóg i moje plany”

Udział w wieczornej procesji różańcowej dla chętnych.

12.12.2019 środa – dzień 2: Temat dnia: „Słowo, które dałem Bogu”

Modlitwa poranna Po śniadaniu udamy się do Seforis – miasta, które powstawało w czasie kiedy w Nazarecie zamieszkiwała Święta Rodzina. Nawiedzimy również sanktuarium pierwszego cudu Zbawiciela w Kanie Galilejskiej. Obrzęd odnowienia przysięgi małżeńskiej. Katecheza: „Moje „tak” po latach.” Następnie udamy się do Ein Karem. Msza św. z nauką rekolekcyjną: „Obronić prawdę o męskości i kobiecości”. Modlitwa różańcowa – Część radosna. Dotrzemy do sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety oraz miejsca narodzenia Jana Chrzciciela. Kolacja i nocleg w hotelu Manger Square w Betlejem.

13.12.2019 czwartek – dzień 3: Temat dnia: Słowo, które ożywia

Modlitwa poranna. Po śniadaniu wyjazd do Betanii, miejscowości Marii Marty i Łazarza. Msza św. z nauką rekolekcyjną: „Człowiek stworzony do wieczności. Fałszerstwa antychrześcijańskich ideologii.” Dalszy przejazd do Jerycha, Góra Kuszenia – wejście do klasztoru w miarę możliwości. Przejazd do Miejsca Chrztu nad Jordanem Katecheza („Wezwani do walki z grzechem”) i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do Herodionu – zwiedzanie twierdzy Heroda Wielkiego i prawdopodobnego miejsca spotkania z Mędrcami ze Wschodu. Powrót do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.

14.12.2019 piątek – dzień 4: Temat dnia: „Słowo, Które stało się Ciałem”

Modlitwa poranna. Po śniadaniu udamy się na Pola Pasterskie, gdzie czuwającym przy trzodach ukazał się Anioł obwieszczając im dobrą nowinę. Kolęda i rozważanie ewangelii o Bożym Narodzeniu. Następnie udamy się do Bazyliki Narodzenia Pańskiego i Kościoła św. Katarzyny (Grota Mleczna). Msza św. z nauką rekolekcyjną: „Nie było miejsca dla Ciebie. Jezus objawia nam prawdę o człowieku”. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem. Wieczorem nawiedzenie Sierocińca Dom Pokoju. Katecheza „Pokój mój daję świat, nie tak jak daje świat. Fałszywe i prawdziwe wezwania do pokoju”.

15.12.2019 sobota – dzień 5: Temat dnia: „W drodze ku niebu”

Modlitwa poranna. Po śniadaniu wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzimy sanktuaria znajdujące się na szczycie i zboczu Góry Oliwnej. Msza św. z nauką rekolekcyjną w Betfage. „Panie naucz nas się modlić”. Zobaczymy miejsce wniebowstąpienia, miejsce nauczania modlitwy Ojcze Nasz, kaplice Dominus Flevit i Kościół Getsemani. Przejedziemy koło doliny Cedronu i murów świątyni do Kościoła piania koguta. Katecheza: „Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą”. Kolacja i nocleg w Betlejem.

16.12.2019 niedziela – dzień 6: Temat dnia: „Oto ja będę z wami, aż po skończenia świata”

Modlitwa poranna. Po śniadaniu udamy się do Jerozolimy. Naszą wizytę w mieście zaczniemy od odwiedzin w Grobie w Ogrodzie i Katedrze Anglikańskiej, po czym udamy się do miejsca narodzenia Najświętszej Marii Panny. Katecheza – „Powołani do bycia dziadkiem i babcią. W gościnie u św. Anny. Przez krzyż do nieba.” Następnie przejdziemy drogą krzyżową do Bazyliki Bożego Grobu oraz miejsca ukrzyżowania, skąd udamy się do wieczernika i na Górę Syjon. Msza św. z nauką rekolekcyjną: „To czyńcie na moją pamiątkę”. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

17.12.2019 poniedziałek – dzień 7: Temat dnia: „Idźcie na cały świat”

Modlitwa poranna. Katecheza: „Paś owce moje, paś baranki moje”. Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Tel Avivu. Zwiedzanie miasta, pobyt na Shuk Ha Carmel. Spacer przez stary Tel Aviv. Msza Kończąca Rekolekcje w Kościele w Jaffo z nauką rekolekcyjną „Powrócić, aby dawać świadectwo. Najtrudniej do swoich…”. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Zapisy: ks. Mirosław Matuszny tel. +48 604 988 929
11 – 17 grudnia 2019 r.
Koszt biletu PLL LOT plus 630 $.


ks. MM, pawel.lublin.pl


Podziel się tym materiałem z innymi: