Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-09 12:15
MG / BP Archidiecezji krakowskiej, PKWP

Zbliża się dzień akcji "Milion dzieci modli się na różańcu"

W piątek, 18 października o godzinie 9.00 przypada 14 edycja międzynarodowej kampanii "Milion dzieci modli się na różańcu”.

Autor/źródło: pixabay, Bairyna, licencja: CC0

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze”. Była to odpowiedź na prośbę św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu. Konferencja Episkopatu Wenezueli wydała wkrótce zgodę na rozpoczęcie ogólnokrajowej akcji świeckich katolików związanych z „Ruchem Szenstackim” oraz Centralnym Komitetem Wenezuelskich Katolików (Consejo Nacional de Laicos Venezuela).


W obliczu napięć i wciąż niestabilnej sytuacji w wielu krajach, ważne jest byśmy podejmowali trud uchronienia Świata od zagłady właśnie przez modlitwę. Matka Boża wielokrotnie prosiła o modlitwę różańcową dzieci – w Lourdes, Fatimie i polskim Gietrzwałdzie. Modlitwa różańcowa ma przecież ogromna moc, wystarczy wspomnieć o wielkich zwycięstwach różańcowych –  bitwa pod Lepanto,  bitwa pod Chocimiem, obrona Wiednia przez Jana III Sobieskiego czy Cud nad Wisłą.


Zachęcamy dorosłych do umożliwienia dzieciom wzięcia udziału w kampanii “Milion dzieci modli się na różańcu”, by mogły wesprzeć dzieci z całego świata we wspólnej modlitwie.


Zapraszamy do modlitwy różańcowej wszystkie dzieci oraz Dyrektorów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, Dyrektorów i nauczycieli przedszkoli, rodziców i dziadków z dziećmi przebywającymi pod ich opieką w domach, dzieci i młodzież przebywającą na oddziałach szpitalnych wraz z opiekunami, dzieci i opiekunów w domach dziecka.


W Polsce tą akcję koordynuje Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie.  Więcej - na stronie organizacji www.pkwp.org.


Czy w tym roku uda się zgromadzić milion dzieci modlących się na różańcu i wyprosić u Matki Bożej pokój na Świecie?

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-09 11:26:30
miniaturka

Turcja chce wojny z Syrią

Turcja zapowiada wojnę z kurdami w Syrii. Wkroczenie wojsk na wschód od Eufratu możliwe jest w każdym momencie. „Najbardziej ucierpią na tym najmłodsi. Ich dzieciństwo już teraz pełne jest goryczy, udręki i troski” – powiedział maronicki arcybiskup Damaszku, Samir Nassar.
2019-10-09 11:32:17
miniaturka

Kard. Marx: dyskusja o celibacie nie dotyczy tylko Amazonii

W rozmowie z dziennikarzami kard. Reinhard Marx poruszał kwestie związane z celibatem duchownych. Punktem wyjścia debaty nad kapłańskim zobowiązaniu jest wątpliwa teologicznie teza kard. Kaspera o prawie każdego chrześcijanina do Eucharystii.
2019-10-09 11:53:30
miniaturka

Oblat o misji w Algierii

W Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjny o. Sebastian Łuszczki, oblat Maryi Niepokalanej, podzielił się swoim doświadczeniem misji w Algierii. Publikujemy jego świadectwo.
2019-10-09 12:22:16
miniaturka

Kard. Baldisseri: "Ważny Synod dla Kościoła żyjącego w Amazonii i dla całej ludzkości"

Rozpoczynający się Synod Biskupów poświęcony Amazonii zajmie się sprawami, które dotyczą w pierwszej kolejności tego regionu, mają jednak znaczenie także dla całego Kościoła powszechnego
2019-10-09 12:37:44
miniaturka

Hiszpańskie media podkreślają, że kard. S. Wyszyński przemienił Polskę

Hiszpańskie środki przekazu odnotowały zatwierdzenie przez Franciszka dekretu otwierającego drogę do rychłej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.
2019-10-09 12:40:53
miniaturka

Watykan widzi postępy w dialogu chrześcijańsko-islamskim

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego kard. Miguel Angel Ayuso Guixot dostrzega postępy w dialogu chrześcijan i muzułmanów.