Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-26 11:07
JR

Zaufajmy Jezusowi jak Dobry Łotr!

Dobry Łotr ukrzyżowany z Jezusem zdążył przed śmiercią zwrócić się we właściwą stronę – w stronę Zbawiciela i poprosić Go o miłosierdzie. Została mu dana chwila refleksji, którą dobrze wykorzystał. Czy my będziemy mieli taką szansę? Nie wiadomo. Warto więc zadbać o stan swojej duszy wcześniej!

Autor/źródło: Edwin Andrade / unsplash.com

Dobry Łotr jest symbolem Bożego miłosierdzia i tego, że nigdy nie jest za późno, żeby zwrócić się do Pana Boga. Pokazuje też, że Bóg walczy o nas do końca. Nie wiemy jednak, czy w obliczu śmierci będzie nam dany czas na porozmawianie z Jezusem, czyli spowiedź i na złączenie się z Nim przez Eucharystię.

Jesteśmy w wyjątkowym czasie nie tylko ze względu na zbilżające się święta wielkanocne, ale także w związku z pandemią. Życie każdego z nas zaczęło wyglądać inaczej, zaszły zmiany na wszystkich polach egzystencji, także w sferze życia duchowego. Dostęp do sakramentów jest utrudniony, ale nie niemożliwy. Jeśli jesteśmy zdrowi, warto pomyśleć o świątecznej spowiedzi jak najwcześniej, bo sytuacja epidemiczna nie jest łatwa.

Koronawirus na nowo uświadamia kruchość życia, to, że nie jesteśmy jego panami i w każdej chwili może się ono zakończyć. Nie ma co się oszukiwać, opieka duszpasterska w szpitalach covidowych jest mocno ograniczona. Tym bardziej warto o spowiedzi myśleć, dopóki możemy pójść do kościoła i podjeść do konfesjonału, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Koronawirus dotyka także księży, więc posługa sakramentalna może w najbliższym czasie stać się jeszcze bardziej ograniczona.

Sprawy zdrowia duchowego są nie mniej ważne niż fizycznego. Dbamy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych, o dezynfekcję i dystans, zadbajmy więc też o czystość duszy, dopóki mamy na to czas. Jezus czeka na każdego!

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-26 09:58:50
miniaturka

Kard. Müller o nowych przepisach w Bazylice św. Piotra: Nie trzeba się do tego stosować

Kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, ostro krytykuje nowe przepisy dotyczące indywidualnych uroczystości w Bazylice św. Piotra. Uważa dokument Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej za nieważny. „Sekretariat nie ma kompetencji do regulowania liturgii w Bazylice” – podkreśla.
2021-03-26 09:58:51
miniaturka

Już dziś transmisja z konferencji prasowej Grupy Enea

W piątek, 26 marca o godzinie 12.00 odbędzie się transmisja z konferencji prasowej Grupy Enea. Podsumowane zostaną wyniki finansowe i operacyjne za 2020 r. Wydarzenie będzie transmitowane na stronie Enei i relacjonowane na Twitterze.
2021-03-26 10:28:29
miniaturka

Abp Gądecki apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w czasie liturgii

Zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki.
2021-03-26 11:10:04
miniaturka

Nowy rekord liczby zakażeń koronawirusem – 35 143 przypadki. Zmarły 443 osoby

Badania laboratoryjne potwierdziły ostatniej doby 35 143 przypadki zakażenia koronawirusem – najwięcej od początku pandemii. Zmarło 443 chorych – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej nowych dziennych przypadków w piątek zarejestrowano na Mazowszu i Śląsku.
2021-03-26 11:23:34
miniaturka

Tylko skrupulatne przestrzeganie obostrzeń uchroni nas przed kolejnymi ograniczeniami

„Nikt nie chciałby zamknięcia kościołów, bo dostęp do nich jest bardzo ważny, ale tym bardziej trzeba przestrzegać obowiązujących restrykcji” - powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski o. Leszek Gesiak SJ. Podkreślił, jak ważna jest postawa proboszczów.
2021-03-26 12:16:49
miniaturka

7-letnia dziewczynka najmłodszą ofiarą represji w Birmie

Jak poinformowało BBC, 7-letnia dziewczynka została zastrzelona, kiedy policja przyszła przeszukać dom. Dziecko biegło w kierunku swojego ojca. Jest najmłodszą ofiarą represji po zamachu stanu.