Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-07 15:25
AC / ŁG,vaticannews.va

Zaufać Bogu na sto procent. W Medziugoriu zakończył się 32. Festiwal Młodych

Mszą św. o wschodzie słońca na Górze Krzyża w Medziugoriu zakończył się 32. Festiwal Młodych. Wzięli w nim udział przedstawiciele 54 krajów. Jedną z najliczniejszych grup stanowili Polacy. „Zaufać Bogu, nigdy nie tracić z oczu Jezusa, to najważniejsze przesłanie, z którym wracam” – powiedziała Ania z Warszawy.

Autor/źródło: VaticanNews.va

Młodym ludziom przez sześć dni towarzyszyła codzienna Msza, różaniec i adoracja. Na modlitwie i podczas licznych spotkań szukali odpowiedzi na pytanie, które znalazło się w haśle tegorocznego spotkania: „Co dobrego mam czynić?”. „Zaufać Bogu, nigdy nie tracić z oczu Jezusa, to najważniejsze przesłanie festiwalu, z którym wracam do domu” – powiedziała Radiu Watykańskiemu Ania z Warszawy.

„Przekrój wieku był różny. Najwięcej było ludzi bardzo młodych, ale byli też tacy trochę starsi. Czuło się jednak, że wszyscy są młodzi duchem i kochają Matkę Bożą. Myślę, że dzięki Niej mają coraz bliższą relację z Jezusem. Ten Festiwal, to było radosne świętowanie naszej wiary. Wspaniałe, że mogliśmy razem być, uwielbiać Pana Boga w tym szczególnym miejscu” – powiedziała Ania w rozmowie z papieską rozgłośnią.

„To, co pojawiało się najczęściej, to wezwanie do wiary. Wiara to inaczej bezgraniczne zaufanie Bogu, na sto procent, również wtedy, gdy pojawiają się problemy, nawet takie nie do rozwiązania. Pozostaje wówczas wiara, że Jezus jest przy mnie, że czuwa, że mnie poprowadzi i wyprowadzi z trudności”.

Polskich pielgrzymów pallotyni zapraszają do Domu Pielgrzyma Królowej Apostołów Pokoju, który znajduje się 300 metrów od Góry Krzyża i 600 metrów od Góry Objawień. Ma być miejscem pogłębionej formacji dla pątników - https://fundacja.medjugorie.org/

źródło: Łukasz Gołaś SAC, vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-07 11:57:39
miniaturka

Abp Takami: prawdziwego pokoju nie zbudujemy konstruując bomby

W związku z rocznicą zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki japońscy biskupi po raz kolejny wezwali państwa, które tego jeszcze nie zrobiły, do ratyfikacji Traktatu o zakazie broni jądrowej. Japoński episkopat ogłosił także 10-dniowy program modlitewny w intencji pokoju.
2021-08-07 13:06:31
miniaturka

Stulatkowie mogą mieć bakterie, które wspierają długowieczność

W jelitach osób w wieku co najmniej 100 lat naukowcy wykryli bakterie, które pomagają zwalczać infekcje. To może być jeden z kluczy do długiego życia i punkt wyjścia dla nowych terapii groźnych infekcji.
2021-08-07 15:16:10
miniaturka

Fundacja PGE zrewitalizuje plac Męczenników Warszawskiej Woli

Fundacja PGE przekazała darowiznę na rewitalizację przestrzeni na Placu Męczenników Warszawskiej Woli. Środki zostaną wykorzystane na przeprowadzenie kompleksowych prac rewitalizacyjnych, które pozwolą godnie upamiętnić miejsce pamięci ofiar Rzezi Woli dokonanej przez niemieckie oddziały w pierwszych dniach Powstania.
2021-08-07 15:54:01
miniaturka

Kolejne medale na koncie Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej!

Polki zdobyły na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio srebrny medal w sztafecie 4×400 kobiet! Jednocześnie ustanowiły nowy rekord Polski. Rano inne panie zdobyły medal brązowy w kajakarskiej konkurencji K-4 500 m.
2021-08-07 16:37:25
miniaturka

Po 60 latach odnaleziono brakujące ogniwo kontroli ciśnienia krwi

Naukowcy ustalili lokalizację naturalnych barometrów ciśnienia krwi w naszych ciałach. Udało się to po ponad sześciu dekadach poszukiwań – czytamy na łamach „Circulation Research”. Odkrycia dokonał zespół dr Marii Luisy S. Sequeira-Lopez.
2021-08-07 16:40:19
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Sprawowanie Eucharystii i udzielanie Komunii świętej należy do jednego z najważniejszych zdań Kościoła, także w warunkach ekstremalnych, jakim jest wojna czy pandemia, bo jest to udzielanie pokarmu na życie wieczne.