Strona główna
opoka.org.pl
2019-03-06 12:21
AC / ts, KAI

Zatrważające dane! 7 mln ludzi rocznie umiera na skutek zanieczyszczenia powietrza!

Organizacja Narodów Zjednoczonych opublikowała dane, które w sposób drastyczny ukazują, jakie skutki dla zdrowia ludzkiego ma zanieczyszczenie powietrza.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Ten „cichy morderca” jest rok po roku odpowiedzialny za przedwczesną śmierć siedmiu milionów ludzi, w tym 600 tys. dzieci, wynika z raportu ogłoszonego 5 marca w Genewie.

„Mimo to ta pandemia nie skupia na sobie odpowiedniej uwagi”, ubolewa ekspert David Boyd. Według obliczeń ONZ-owskiego eksperta, co godzinę 800 osób umiera na raka, choroby dróg oddechowych, lub choroby serca, których bezpośrednią przyczyną jest zanieczyszczone powietrze.

Boyd podkreślił, że opieszałość w kwestii ochrony powietrza stanowi naruszenie podstawowego prawa człowieka do czystego środowiska. Powietrze jest zanieczyszczone wszędzie i ludzie nie są w stanie sami tego poprawić. Dlatego państwa powinny pilnie podjąć bardziej aktywne działania, które spowodują, że będziemy oddychali czyściejszym powietrzem.

ts (KAI) / Genewa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-03-06 11:11:34
miniaturka

Więcej Amerykanów za życiem

Coraz więcej mieszkańców Stanów Zjednoczonych popiera ochronę życia poczętego. To wniosek z danych jakie przedstawił Marist Poll, jeden z najbardziej poważanych instytutów badania opinii publicznej.
2019-03-06 11:33:30
miniaturka

Piąta Ekstremalna Droga Krzyżowa z Jastrzębiej Góry do Helu

To najdalej na północ wysunięta trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Polsce. Do przejścia w ciszy i modlitwie, nocą, prawie 50 km.
2019-03-06 11:59:59
miniaturka

Papież: módlmy się w za prześladowanych chrześcijan

Do modlitwy w intecji prześladowanych wspólnot chrześcijańskich wzywa Papież w intencji przeznaczonej na miesiąc marzec. W filmie wideo, który ją propaguje, Franciszek przypomina, że dziś jest więcej męczenników niż w pierwszych wiekach.
2019-03-06 13:09:31
miniaturka

Uroczysta prapremiera w Watykanie filmu Miłość i Miłosierdzie!

Film ten podbija Watykan dokładnie 60 lat po zakazaniu szerzenia kultu Bożego Miłosierdzia według wizji św. Faustyny! Najważniejszy film religijny ostatnich lat z premierą za Spiżową Bramą.
2019-03-06 13:39:13
miniaturka

Kielce: opat cysterski i wydawnictwo katolickie odebrali „Świętokrzyskie Victorie”

O. Edward Stradomski, opat archiopactwa cystersów w Jędrzejowie oraz wydawnictwo Jedność znaleźli się wśród zdobywców tegorocznych „Świętokrzyskich Victorii”, przyznawanych przez marszałka województwa dla najbardziej aktywnych w regionie.
2019-03-06 14:19:09
miniaturka
play

Wolność od pokus. Słowem od serca na I Niedzielę Wielkiego Postu dzieli się Michał Guzek

"Słowem od serca" na I Niedzielę Wielkiego Postu dzieli się Michał Guzek, prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie i dziennikarz Radia Wnet.