Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-13 14:15
ek / iskra.jezuici.pl

Zaproszenie na Koronkę na ulicach miast świata 2019

Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia działający przy Kościele Ojców Jezuitów w Łodzi zaprasza do wspólnej modlitwy!

Autor/źródło: iskra.jezuici.pl

Publikujemy zaproszenie Zespołu Iskra Bożego Miłosierdzia:


Co roku 28 września, od dwunastu lat spotykamy się na ulicy o godz. 15.00, by z koronką w ręku pokornie prosić Boga o miłosierdzie dla świata całego.

W rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, zapraszamy również Ciebie, byś stanął na skrzyżowaniu przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączył się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówił wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

Wierni organizują się spontanicznie, zapraszają się nawzajem przy pomocy plakatów, e-maili, sms-ów, ogłoszeń w lokalnej prasie, przez portale społecznościowe w Internecie, także przez ogłoszenia parafialne.

Każdy może się przyłączyć. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i łącząc się duchowo z innymi odmówić samotnie lub w grupie koronkę do Bożego miłosierdzia.

W minionym roku do modlitwy włączyli się katolicy z ponad 500 miast w Polsce i na świecie.

W tym roku towarzyszą nam intencje:

Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521)

Modlimy się o jedność. Widzimy głębokie podziały w Kościele Powszechnym, widzimy jaskrawo to, co nas dzieli. Nie tylko to, co rozdziela wierzących i niewierzących, ale także to, co głęboko dzieli naszą wspólnotę. Dlatego chcemy prosić Pana o dar jedności dla Kościoła.,

Módlmy się za naszą Ojczyznę, za Pana Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących.

W 2014, 2015 i 2017 roku jednoczył się z nami i błogosławił nam papież Franciszek, którego także tym razem pokornie prosimy o błogosławieństwo i zjednoczenie z nami w tej wspólnej modlitwie.

Naszą modlitwę Patronatem Honorowym objął i przedsięwzięciu błogosławi Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Archidiecezji Łódzkiej.

Ważne! Organizatorzy w danym mieście powinni wcześniej powiadomić odpowiednie organy publiczne o planowanej akcji.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.iskra.jezuici.pl

Zespół Iskra jako koordynator modlitwy na całym świecie prosi tylko o potwierdzenie chęci uczestnictwa w tej modlitwie – przesyłając e-mail na adres: iskra111@onet.eu 

Telefon do kontaktu: 694 292 093

Z wyrazami najgłębszego szacunku

O. Remigiusz Recław SJ z zespołem Iskra Bożego Miłosierdzia

***

Źródło: iskra.jezuici.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-09-13 12:27:23
miniaturka

Berlin: kard. Marx wyjaśni w Rzymie sprawę „Drogi synodalnej”

Przewodniczący episkopatu Niemiec, kard. Reinhard Marx uda się w przyszłym tygodniu do Rzymu, aby wyjaśnić wszelkie nieporozumienia dotyczące tzw. „drogi synodalnej” – stwierdził rzecznik prasowy Niemieckiej Konferencji Biskupów, Matthias Kopp.
2019-09-13 12:47:14
miniaturka

Papież: zapowiedź podróży do Tajlandii i Japonii

Odpowiadając na zaproszenie rządów oraz miejscowych episkopatów w dniach od 19 do 26 listopada bieżącego roku Papież uda się w podróż apostolską do Tajlandii i Japonii. Informację tę podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
2019-09-13 13:05:45
miniaturka

24. Pielgrzymka Trzech Narodów

W sanktuarium maryjnym w Zlatych Horach w sobotę 21 września 2019 r. odbędzie się 24. Pielgrzymka Trzech Narodów.
2019-09-13 14:28:13
miniaturka

Papież zachęca patriarchę Bartłomieja do ożywienia dialogu ekumenicznego

O ożywienie dialogu zmierzającego do przywrócenia pełnej jedności obydwu Kościołów zaapelował Ojciec Święty do patriarchy Bartłomieja I.
2019-09-13 14:32:04
miniaturka

Przypomnienie Komisji Wychowania ws. organizacji nauczania religii w przedszkolu

Wobec artykułu „Religia w przedszkolu”, który od pewnego czasu znajduje się na stronie https://edurada.pl/artykuly/religia-w-przedszkolu/ Komisja Wychowania przypomina:
2019-09-13 14:50:37
miniaturka

Mariacka Bless Night już 14 września!

Katolicka Fundacja Młodzi dla Młodych serdecznie zaprasza na koncert muzyki chrześcijańskiej pod hasłem „Mariacka Bless Night”, który odbędzie się 16 czerwca na najbardziej imprezowej ulicy w Katowicach – ul. Mariackiej.