Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-03 08:55
ek / Radio Watykańskie

Zapowiedziano kolejne włoskie podróże Papieża

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało informację o kolejnych włoskich podróżach Ojca Świętego: do Apulii i Toskanii.

Autor/źródło: Pixabay, reynaldodallin, licencja: CC0

20 kwietnia rano Franciszek uda się do Molfetty w Apulii na południu Włoch. Będzie się tam modlił przy grobie bp. Tonina Bello, który zmarł przed 20 laty w opinii świętości, a za życia zasłynął z działalności pacyfistycznej i posługi wśród ubogich i narkomanów. W miejscowym porcie Franciszek odprawi Eucharystię dla wiernych diecezji.

Natomiast 10 maja Papież uda się do Toskanii, gdzie spotka się z członkami dwóch ruchów kościelnych. Najpierw odwiedzi Wspólnotę Nomadelfii, mającą swą siedzibę na peryferiach Grossetta. Będzie się modlił nad grobem założyciela wspólnoty ks. Zena Saltiniego, po czym spotka się z młodzieżą i członkami wspólnoty, do których wygłosi przemówienie. Następnie Papież poleci do ośrodka Ruchu Focolari Loppiano, pod Florencją. Będzie tam odpowiadał na pytania członków ruchu oraz wygłosi przemówienie. Tego samego dnia w południe powróci do Watykanu.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-02 22:24:32
miniaturka

Bp Buzun: potrzebni są ludzie wnoszący światło w życie innych

- We współczesnym świecie potrzebni są ludzie wnoszący światło w życie innych - mówił bp Łukasz Buzun do przedstawicieli żeńskich oraz męskich zakonów.
2018-02-02 23:10:59
miniaturka

Papież do osób konsekrowanych: potrzeba spotkania młodych i starszych

Podczas Eucharystii sprawowanej w wieczór święta Ofiarowania Pańskiego, a zarazem Dnia Życia Konsekrowanego, rozważając wizytę Świętej Rodziny w świątyni jerozolimskiej, Papież skierował swe słowa do osób konsekrowanych.
2018-02-02 23:30:24
miniaturka

Hiszpania: dzień życia konsekrowanego

Życie konsekrowane w Hiszpanii cieszy się dobrym zdrowiem i pomimo krytycznych opinii, przechodzi przez dobry moment”, uważa bp Jesús Catalá, przewodniczący Komisji ds. Życia Konsekrowanego Episkopatu.
2018-02-03 12:17:20
miniaturka

Papież przeciw przemocy w imię Boga: to największe bluźnierstwo

Papież spotkał się z uczestnikami międzynarodowej konferencji o walce z przemocą popełnianą w imię religii.
2018-02-03 12:24:27
miniaturka

Płock: wystawa o kulcie św. Stanisława Kostki – patrona roku 2018

Obrazy św. Stanisława Kostki, medale ku jego czci oraz zdjęcia uroczystości jubileuszowych sprzed 50 lat z udziałem prymasa S. Wyszyńskiego i kard. K. Wojtyły - obejrzeć można na wystawie „Kostka znaczy więcej – kult św. Stanisława Kostki”.
2018-02-03 13:25:27
miniaturka

Zdrapka Wielkopostna - popularna w Polsce i za granicą

Trwa przyjmowanie zamówień na Zdrapkę Wielkopostną. Paczki z pakietami Zdrapek przekroczyły już granice Polski.