Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-04 12:34
AC

Zamiast broni, instrumenty! Kard. Krajewski wspiera piękny projekt #AMSmusicsaves!

Projekt #AMSmusicsaves to zbiórka instrumentów dla dzieciaków z African Music School, szkoły działającej na terenie Republiki Środkowej Afryki.

Kard. Konrad Krajewski
Autor/źródło: African Music School/Benedykt Pączka OFMCap

Polski misjonarz, br. Benedykt Pączka, od sześciu lat działa na terenie Republiki Środkowej Afryki. Dzięki niemu powstała szkoła niezwykła - muzyczna szkoła "African Music School", o której pisaliśmy na Portalu Opoka już wiele razy (tag: African Music School). W kraju tak bardzo pokrzywdzonym przez wojnę, dzieci chwytają obecnie za instrumenty zamiast za broń. Pragną żyć w pokoju i rozwijać talenty dane im przez Boga.

Dzieci i młodzież uczą się pilnie. Pragną wykorzystywać jak najlepiej daną im szansę. Aby jak najwięcej dzieci mogło rozwijać swoje talenty potrzebne są... instrumenty. I dlatego powstała nowa akcja: #AMSmusicsaves! Ten piękny projekt wspiera sam kard. Konrad Krajewski!

Co jest potrzebne?  - Zwykłe instrumenty, których nie używacie albo możecie kupić je i sprezentować młodzieży z Afryki – gitary, akordeony, trąbki, flety, bębny. Przydadzą się też sprzęty, jak wzmacniacze, metronomy, słuchawki, kable, miksery itp. Zbieramy instrumenty z całej Polski. Na terenie Warszawy będę odbierał osobiście. W innych miastach będziemy się umawiać na transport. Wysyłkę do RCA zapewnia salon muzyczny Tryton Music z Krakowa - dzieli się pomysłodawca akcji Piotr Siegel, który jest wolontariuszem Fundacji Dzieci Afryki.

Lista potrzebnych rzeczy znajduje się na Facebooku. Więcej informacji o akcji na stronie: africanmusicschool.com/pl/amsmusicsave

Akcję koordynuje Alicja Zając - przedstawicielka AMS w Polsce. Za zbiórkę, renowację i wysyłkę instrumentów do Afryki odpowiedzialny jest Tryton Salon Muzyczny.

tekst: Agnieszka Czylok

źródło: Benedykt Pączka OFMCap, African Music School, africanmusicschool.com/ FB

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-04 11:14:22
miniaturka

Papież do Polaków: módlcie się o dar braterstwa

Zwracając się do Polaków obecnych na placu św. Piotra Papież przypomniał swą podróż do Maroka oraz zachęcił ich, aby czas Wielkiego Postu wykorzystali na szczególną modlitwę o dar braterstwa.
2019-04-04 11:27:17
miniaturka

XXV Jubileuszowe Targi Wydawców Katolickich

Podczas dzisiejszej uroczystości otwarcia targów wręczone zostaną Medale 25-lecia Tragów Wydawców Katolickich. Otrzymają je przedstawiciele środowiska książki religijnej szczególnie związani z ideą i organizacją Święta Dobrych Książek.
2019-04-04 12:02:29
miniaturka

Kim jesteś, o Niepokalana? - nowa książka o. Józefa Kaźmierczaka OFMConv

Nakładem Wydawnictwa Bratni Zew 6 kwietnia – w pierwszą sobotę miesiąca – ukaże się nowa książka o. Józefa Kaźmierczaka OFMConv "Kim jesteś, o Niepokalana?".
2019-04-04 13:21:46
miniaturka

Apel w związku z planowanym strajkiem nauczycieli

Rada ds. Społecznych w związku z planowanym strajkiem nauczycieli apeluje o roztropne i odpowiedzialne porozumienie
2019-04-04 14:05:47
miniaturka

Bp Ignacy Dec Doktorem Honorowym PWT we Wrocławiu

Senat Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu podjął uchwałę o nadaniu doktoratu honoris causa bp. prof. dr. hab. Ignacemu Decowi.
2019-04-04 14:43:05
miniaturka

Prymas Polski: spalenie książek w Gdańsku nie tylko niefortunne, ale wręcz gorszące!

Uważam, że wydarzenie, jakie miało miejsce w jednej z gdańskich parafii na zakończenie wielkopostnych rekolekcji, było nie tylko niefortunne, ale wręcz gorszące – pisze abp Wojciech Polak w wypowiedzi dla KAI.