Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-17 11:03
ds / Vatican News, https://www.lourdes-france.org/en/lourdes-united/

Zakończyła się wirtualna pielgrzymka do Lourdes

W Lourdes przez cały wczorajszy dzień trwała pierwsza międzynarodowa pielgrzymka wirtualna. Od godz. 7 rano do godz. 22 nieprzerwanie transmitowano modlitwy, Eucharystię i świadectwa pątników z całego świata.

Autor/źródło: https://www.lourdes-france.org/en/lourdes-united/

Transmisja za pośrednictwem internetu i telewizji zgromadziła na modlitwie pielgrzymów z różnych krajów świata, którzy co roku pprzybywają do Groty Massabielskiej, lecz tym razem ze względu na epidemię koronowirusa nie mogli przyjechać do Lourdes. Od godz. 7 rano do godz. 22 nieprzerwanie modlono się, sprawowano Eucharystię i transmitowano świadectwa wiernych.

Jak powiedział Radiu Watykańskiemu rektor sanktuarium, Lourdes nie jest zamknięte dla pątników. Ich liczba jednak radykalnie zmniejszyła się. Teraz w tradycyjnych miesiącach pielgrzymkowego szczytu jest ich zaledwie 3 tys. dziennie. Z diecezji, które co roku organizowały pielgrzymki liczące po 3 tys. osób, teraz przybywają grupy zaledwie 30-osobowe.

Ks. Olivier Ribadeau Dumas przypomina, że 16 lipca przypada rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej. Tego dnia św. Bernadeta nie znajdowała się bezpośrednio przed grotą, lecz po drugiej stronie rzeki, widziała Maryję z daleka. Również i ten dzień jest przeznaczony dla tych, którzy modlą się do Matki Bożej w Lourdes z daleka, za pośrednictwem mediów, bo w tym roku nie mogą tu być osobiście – mówi ks. Ribadeau Dumas.

Ta pielgrzymka do znak nadziei, pandemia nie ma ostatniego słowa.

„Ta pierwsza światowa pielgrzymka wirtualna do Lourdes jest przede wszystkim znakiem nadziei. Pokazuje, że trudności i cierpienia nie mają ostatniego słowa. To nie jest ostatnie słowo Boga do człowieka. Dziś ludzie wierzący łączą się w modlitwie za pośrednictwem różnych sieci i telewizji. Dokonują aktu zawierzenia Maryi, w Niej pokładają swoją nadzieję. Ta pielgrzymka pokazuje też, że możemy trwać w jedności ponad granicami i na przekór wszystkim obostrzeniom sanitarnym. Sprawia to modlitwa – mówi Radiu Watykańskiemu ks. Ribadeau Dumas. - W ten sposób pokazujemy, jak odbudować więzi w naszym społeczeństwie naznaczonym przez indywidualizm. Lourdes jest miejscem, do którego przybywają ludzie z całego świata. Choć w tym roku nie mogą tu być osobiście, jednoczą się z Lourdes na modlitwie. Na tym polega znaczenie tego dnia. My oczywiście myślimy też o przyszłości, chcemy przygotować sanktuarium na przyszłość, dlatego odwołujemy się do wielkoduszności wiernych na całym świecie. Ale przede wszystkim ta pielgrzymka jest znakiem wiary, nadziei i jedności. To jest najważniejsze.“

źródło: Krzysztof Bronk, Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-07-17 10:12:36
miniaturka

Anglia: ewangelicy nie chcą pośredniczyć w adopcji dla gejów

Ewangelicka organizacja adopcyjna z północno-wschodniej Anglii, zmuszana jest wyrokiem sądu do uwzględniania par homoseksualnych jako potencjalnych kandydatów na opiekunów zastępczych lub rodziców adopcyjnych. Nie godząc się z wyrokiem sądu niższej instancji, organizacja Cornerstone zdecydowała się na walkę o zmianę orzeczenia w Sądzie Najwyższym.
2020-07-17 10:24:37
miniaturka

Zmarł kard. Zenon Grocholewski

Zmarł kard. Zenon Grocholewski (1939-2020). Bliski współpracownik św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i papieża Franciszka. Emerytowany prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej.
2020-07-17 11:02:46
miniaturka

Wakacyjna rodzinna zabawa i wspólna modlitwa ze wspólnotą Taizé

Program dla rodzin w wersji online został przygotowany przez wspólnotę Taizé. To okazja do wspólnego pogłębiania wiary, integracji i dobrej zabawy w gronie rodziców oraz dzieci. Warto wykorzystać przygotowane propozycje i wolnym czasie wypoczynku wybrać się na rodzinne spotkanie z Bogiem!
2020-07-17 11:49:32
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Sądzić będzie w ciszy

Tego, że cisza będzie straszna nie spodziewałem się. Nie będzie burzy, grzmotów, Twego sądu nic nie zapowie? Teraz rozumiem. Mam żyć tak jakby mój każdy dzień miał być tym ostatnim. Wtedy będę żył pełnią życia?
2020-07-17 11:50:34
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Królestwo za prawdę

Dlaczego popełniam te same grzechy? Teraz widzę to jaśniej. Przyzwoliłem, by "nieprzyjaciel nasiał chwastu i odszedł". Stąd tyle we mnie strachu, fałszu i niepewności? Jezu, pomóż mi dotrzeć do źródła problemu, do jego korzeni. Daj mi siłę stanąć w prawdzie o sobie i rozdzielić dobre od złego.
2020-07-17 11:54:33
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Wiara to nie wszystko?

Gdy mówią mi, że wiara to nie wszystko, to zaraz myślę sobie, że wszystko bez wiary to nic. I nie chodzi o to, aby 'nic nie mieć', wszystko rzucić, zacząć 'inne' życie czy zostawić wszystko za sobą. To by było zbyt łatwe. Dla mnie ważne jest, aby znać proporcje i priorytety. Bo gdy mam wiarę, to mam wszystko, co potrzeba.