Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-15 13:03
JR

Zakaz rozwodów w Polsce? Zagraniczne media powielają fake newsa

Jak pisze Goran Andrijanić na portalu wPolityce.pl, zagraniczne media zaczęły powielać nieprawdziwą informację o tym, że plakaty Fundacji Nasze Dzieci z Kornic promujące miłość rodziców to wstęp do zakazu rozwodów w Polsce.

Autor/źródło: JR / Opoka

Jak przypomina dziennikarz, zaczęło się od prowokacji w „Wysokich Obcasach”, gdzie ukazał się tekst o tym, że plakaty „Kochajcie się mamo i tato” są prawdopodobnym wstępem do zakazu rozwodów w Polsce.

Temat podchwyciły media austriackie. „Der Standard” opublikował artykuł krytykujący akcję bilbordową w Polsce pt. „Kampania plakatowa budzi w Polsce lęk przed planami zakazu rozwodów”.

W artykule napisano: „Samotni ojcowie i matki są oburzeni, że plakaty rozwieszane są także przed przedszkolami i szkołami podstawowymi. Wiele dzieci wzięłoby na siebie winę za nieudane małżeństwo rodziców. «Mój syn jest w kompletnej traumie» – narzekał ojciec z Warszawy. Myśli, że gdyby napisał takie zdanie - mamo i tato, kocham was - nadal bylibyśmy nienaruszoną rodziną. Ale to absurd! Rzeczniczka prasowa miasta ubolewa, że nie może nic zrobić z plakatami, ponieważ ich treść nie narusza obowiązującego prawa”.

Autorka artykułu pisze też o odpowiedzi środowisk LGBT i plakatach z napisem „Mamo i tato kochajcie mnie”. „Według statystyk 70 proc. wszystkich polskich rodziców pozbawia dziecko miłości, gdy okazuje się, że są homoseksualistami” – napisała.

Podała też fake news, że do końca roku do Sejmu wpłynie propozycja zakazu rozwodów.

Jak zauważa Andrijanić, nie można bagatelizować takich spraw, bo życie pokazuje, że są one traktowane poważnie na Zachodzie.

„Jeśli państwo uważają, że niemożliwe jest, aby takie kłamstwo (że Polska szykuje zakaz rozwodów) stało się czymś więcej niż tylko fake newsem, proszę sobie przypomnieć akcję Barta Staszewskiego i jego kłamstwo na temat «stref wolnych od LGBT» w Polsce, które w końcu stały się poważnym tematem debaty w Parlamencie Europejskim” – napisał

Wspomniał, że kłamliwy artykuł zaczął już się rozpowszechniać. Przedrukowały go chorwackie media. Jak zaznaczył, „wygląda na to, że na Zachodzie istnieje prawdziwa sieć informacyjna, której celem jest rozpowszechnianie fałszywych wiadomości o Polsce, przygotowanych dla niej przez opozycję i działaczy lewicowo-liberalnych”.

Źródło: wPolityce.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-15 12:20:33
miniaturka

Sprostowanie

„W związku z publikacją artykułu pt. „Sensacyjne zarzuty medialne wobec kard. Dziwisza dalekie od prawdy”, zamieszczonego w dniu 27 listopada 2020 r. na portalu opoka.news, TVN S.A. oświadcza, że:
2021-04-15 12:26:53
miniaturka

Adoracja online w Łagiewnikach. Dołącz do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem!

Od Święta Miłosierdzia poprzez stronę www.milosierdzie.pl można uczestniczyć on-line w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem w Łagiewnikach. Wystawienie odbywa się w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
2021-04-15 12:41:40
miniaturka

Prawnicy chrześcijańscy walczą z „krzyżofobią” w Hiszpanii

Hiszpańskie Stowarzyszenie Prawników Chrześcijańskich (AEAC) kieruje do sądów coraz więcej skarg na decyzje samorządowców tego kraju, którzy pod pozorem walki z frankizmem usuwają symbole religijne z przestrzeni publicznej, głównie krzyże. Nazwali to zjawisko „krzyżofobią”.
2021-04-15 13:17:16
miniaturka

Wielkanoc w Polskich Misjach Katolickich w Niemczech

W Niemczech kapłani i siostry zakonne dołożyli wszelkich starań, by jak najlepiej przygotować i przeżyć Liturgię Triduum Paschalnego. Poniżej kilka relacji w formie tekstu, jak również zdjęć, które przedstawiają pięknie i starannie przygotowane dekoracje na poszczególnych Misjach:
2021-04-15 14:57:33
miniaturka

Dżihad zalewa kolejne kraje Afryki

W Afryce pojawia się coraz więcej zbrojnych grup powiązanych z tzw. Państwem Islamskim i Al-Kaidą. Za ich działaniami coraz czyściej nie stoi jednak ideologia islamska, tylko czysta chęć zysku przykryta hasłami dżihadu. Ostatnim bastionem fundamentalistów jest północ Mozambiku, skąd wypędzili ponad milion mieszkańców.
2021-04-15 15:08:21
miniaturka

Forum 590: polski obszar Morza Bałtyckiego będzie wielkim placem budowy

„Absolutnie kluczowe jest, aby przy tak dużym procesie inwestycyjnym, w którym będziemy wydawać na pewno ponad 100 mld zł – to są gigantyczne pieniądze – wykorzystać potencjał polskich firm” – mówił Artur Soboń z Ministerstwa Aktywów Państwowych.