Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-05 16:29
AC / Łukasz Sośniak SJ/vaticannews.va

Z Chrystusem wszystko możemy zacząć od nowa!

Jezus pozostawia kobietom przesłanie dla Apostołów, aby szli do Galilei – tam spotkają Zmartwychwstałego. „To wezwanie do powrotu do pierwszej miłości. Przesłanie nadziei również dla nas, żyjących w czasach pandemii, że z Chrystusem wszystko można zacząć od nowa” – mówi rektor seminarium w Galilei.

Rektor seminarium Redemptoris Mater w Galilei ks. Francesco Giosuè Voltaggio
Autor/źródło: vaticannews.va

W liturgii poniedziałku w Oktawie Wielkanocy centralne miejsce zajmuje spotkanie Jezusa z kobietami. Jezus pozostawia im przesłanie dla Apostołów, aby szli go Galilei – tam spotkają Zmartwychwstałego. „To wezwanie do powrotu do pierwszej miłości. Przesłanie nadziei również dla nas, żyjących w czasach pandemii, że z Chrystusem wszystko można zacząć od nowa” – powiedział rektor seminarium Redemptoris Mater w Galilei.

Biblista podkreśla, że mamy tu do czynienia z paradoksem. „Anioł zaprasza kobiety i nas wszystkich do powrotu do grobu, ale ten grób okazuje się pusty” – mówi ks. Francesco Giosuè Voltaggio.

Jezus wypełnia pustkę

„I to jest cudowna nowina także dzisiaj, właśnie w tym bardzo trudnym czasie, który przeżywamy, który bywa tragiczny. Właśnie tam, gdzie jest pustka, pojawia się Chrystus, który jest pełnią. Tylko On jest w stanie wypełnić pustkę grobu, tę pustkę, którą odczuwamy, gdy pojawia się śmierć. Dlatego każda nasza pustka może być wypełniona pełnią zmartwychwstania Chrystusa. Nie ma takiej pustki, której Chrystus nie mógłby wypełnić – śmierć została ostatecznie pokonana. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał – ta nowina rozbrzmiewa we wszystkich częściach świata i jest centrum naszej wiary i naszego chrześcijańskiego życia” – mówi ks. Francesco.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-05 13:08:15
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Gdyby tylko Bóg był podobny do nas ludzi, ale nie: On woli zwracać się do nas cicho i po imieniu, jak do Marii Magdaleny w wielkanocny poranek, cały czas ryzykując, że nie usłyszymy Jego głosu i pomylimy Go z ogrodnikiem.
2021-04-05 13:21:46
miniaturka

Papież na Regina coeli: znalezienie Chrystusa oznacza odkrycie pokoju serca!

Franciszek zauważył, że poniedziałek po Wielkanocy nazywany jest także Poniedziałkiem Anioła, ponieważ wspominamy spotkanie anioła z kobietami, które przyszły do grobu Jezusa. Przypomniał, że według ewangelicznego opisu to właśnie anioł odsunął kamień z grobu.
2021-04-05 16:15:23
miniaturka
play

„Chrystus zmartwychwstan jest” w języku migowym! Aby do wszystkich dotarła Dobra Nowina

„Osoby niesłyszące również czują muzykę i mogą śpiewać w swoim języku”. Niech Dobrą Nowinę usłyszy dziś również... świat ciszy! Fundacja FONIS z grupą niesłyszących i słabosłyszących dzieci nagrała teledysk w języku migowym do tradycyjnej pieśni „Chrystus zmartwychwstan jest”.
2021-04-06 09:05:49
miniaturka

Święta na drogach. Więcej ofiar śmiertelnych i nietrzeźwych kierowców niż rok temu

Od piątku do poniedziałku na polskich drogach doszło do 135 wypadków drogowych, w których zginęło 17 osób, a 160 zostało rannych – poinformował we wtorek PAP kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
2021-04-06 09:07:56
miniaturka

We Włoszech z powodu COVID-19 zmarło 269 księży

W ciągu minionego roku we Włoszech z powodu COVID-19 zmarło 269 księży katolickich. Najbardziej dotknięta pod tym względem jest północ kraju, która była epicentrum pandemii. Odnotowano tam 78 proc. wszystkich zgonów.
2021-04-06 09:33:50
miniaturka

Krzysztof Krawczyk: „Życie na ziemi jest dla człowieka przygotowaniem do oglądania Boga”

„Otrzymałem talent śpiewania. Wykonuję piękny zawód, który sprawia ludziom radość. I nie chciałbym znaleźć się na Sądzie Ostatecznym, twarzą w twarz z Panem Bogiem i odkryć, że oto zmarnowałem ten talent” – mówił Krzysztof Krawczyk. Wybitny artysta zmarł w poniedziałek wielkanocny w wieku 74 lat.