Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-11-13 14:22
S. Zielińska / KAI

XXI Targi Wydawców Katolickich na KUL

Od 20 do 22 listopada br. w Lublinie odbywać się będą XXI Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

Autor/źródło: Stowarzyszenie Wydawców Katolickich

Swój udział zapowiedziało 40 oficyn wydawniczych z całej Polski.

„W tym roku pragniemy, w uzgodnieniu z Władzami Uczelni – Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, włączyć się w Jubileusz 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; w 100. Rocznicę Niepodległości Polski oraz 40-lecie wyboru św. Jana Pawła II na Papieża” – podkreśla Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Uroczyste otwarcie nastąpi 20 listopada o godz. 10.00. Targi będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. od 9.00 – 18.00. Wstęp bezpłatny.

W ramach wydarzenia, 21 listopada o godz. 19 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL, odbędzie się koncert dedykowany 100. rocznicy odzyskania niepodległości, pt. „Polonez listopadowy”. Będzie to program muzyczno-poetycki w wykonaniu Leszka Długosza, poety, pieśniarza, kompozytora i pianisty, autora wielu tomików poetyckich, płyt oraz programów radiowych i telewizyjnych.

Organizatorzy zapraszają na szereg spotkań promocyjnych i autorskich. 21 listopada w Sali Collegium Jana Pawła II (sala 623) w godz. 12.30-15.50, odbędzie się odsłona niezwykłej Biblii Królów, stylizowanej na czasy króla Bolesława Chrobrego. „Biblia Maxima” przygotowana przez Dom Emisyjny Manuscriptum to jedyna taka, wydana we współczesnej Polsce Święta Księga, będąca jednocześnie pierwszym naukowym opracowaniem Nowego Testamentu zilustrowanym iluminacjami Apokalipsy Bamberskiej i scenami inspirowanymi Ewangeliarzem Ottona III, a dodatkowo z niespotykanymi w żadnym innym polskim wydaniu Biblii kanonami Euzebiusza.

W tym samym dniu odbędą się też m.in. spotkania z ks. Arkadiuszem Paśnikiem, proboszczem lubelskiej parafii pw. św. Michała Archanioła, terapeutą uzależnień, autorem poruszających książek autobiograficznych, o. Stanisławem Jaromim OFM Conv., od lat zaangażowanym w chrześcijańską edukację ekologiczną, przewodniczącym Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu - REFA i szefem portalu www.swietostworzenia.pl. oraz z ks. dr. Marcinem Sobiechem, autorem książki „Fatima. Przewodnik dla czwartego wizjonera”.

Targom towarzyszyć będzie Wystawa o św. Janie Pawle II przygotowana przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM.

Patronatem honorowym tegoroczne Targi objęli: abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski, dr Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin oraz ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, rektor KUL.

Szczegółowe informacje na tronie www.swk.pl.

Ks. Roman Szpakowski SDB, maj / Lublin


Podziel się tym materiałem z innymi: