Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-22 13:32
S. Zielińska / Paweł Kęska

XVIII Ogólnopolska Droga Krzyżowa Świata Pracy

W piątek, 23 marca, Pod hasłem „Chrystus solidarny z ludźmi pracy”, ulicami Warszawy przejdzie droga krzyżowa z udziałem robotników, pracowników różnych zawodów oraz przedstawicieli Solidarności z całej Polski.

Autor/źródło: muzeumkspopieluszki.pl

Nabożeństwo gromadzące corocznie około tysiąca osób, zostanie poprzedzone Mszą Świętą, która rozpocznie się o godzinie 17:00 w Kościele Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Po niej przed kościołem ustawią się poczty sztandarowe środowisk pracowniczych oraz służb mundurowych. 

Procesji wiernych będzie przewodził krzyż, który na początku w specjalnym geście zostanie położony na grobie księdza Jerzego Popiełuszki, legendarnego patrona ludzi pracy. Modlącym się wiernym towarzyszyć będzie orkiestra przybyła z jednego z zakładów ze Śląska, która będzie intonowała pieśni pasyjne. Wierni przejdą procesjonalnie ulicami warszawskiego Żoliborza kontemplując kolejne stacje męki pańskiej, do których rozważania napisali przedstawiciele świata pracy. Hasłem tegorocznej Drogi Krzyżowej są słowa: Chrystus solidarny z ludźmi pracy”. Jej uczestnicy będą się Modlić o Boże błogosławieństwo dla polskiego świata pracy oraz o rychłą kanonizację Bł. Księdza Jerzego Popiełuszki.

„Polski świat pracy ma swoje wyraźne, aktualne troski i potrzeby” – mówi duszpasterz Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej, ks. Kanonik Michał Kotowski „będziemy się modlić o to, żeby było jak najmniej bezrobocia, o uczciwość pracowników i pracodawców. O to, żeby w pracy realizowała się godność człowieka, żeby praca zmieniała Polskę i uświęcała ludzi.”

Po zakończeniu nabożeństwa dla przyjezdnych z całej Polski przewidziany jest poczęstunek przygotowany w wojskowych kuchniach polowych.

Źródło: Paweł Kęska / Muzeum, Ośrodek Dokumentacji Życia i Kultu oraz Sanktuarium Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki


Podziel się tym materiałem z innymi: