Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-21 12:14
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

XIX Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

Niektórzy już przygotowują wygodne buty, osoby niepełnosprawne szukają opiekunów, rowerzyści i motocykliści robią przegląd swoich pojazdów, a niektórzy miłośnicy koni zaprzęgają je do pięknie przystrojonych wozów.

Autor/źródło: http://www.sanktuariumlutogniew.pl/

Każdego roku, gdy wakacyjny czas dobiega końca, myśli wielu z nas biegną do pięknego miejsca w diecezji kaliskiej, którym jest Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie.

Do tego wyjątkowego miejsca przybywa wiele pielgrzymek, wśród których są osoby: zarówno niepełnosprawne, chore, starsze, jak i zdrowe.

Niektórzy już przygotowują wygodne buty, osoby niepełnosprawne szukają opiekunów, rowerzyści i motocykliści robią przegląd swoich pojazdów, a niektóry miłośnicy koni zaprzęgają je do pięknie przystrojonych wozów. 

Wszystko po to aby wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, a będąc u celu móc jeszcze raz spojrzeć w kochające oczy Matki i zawierzyć Jej opiece swoich bliskich i siebie.

Uroczystości Odpustowe z okazji XIX Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, które rozpoczną się w sobotę tj. 25.08, a zakończą we wtorek 28.08., będą wypełnione przede wszystkim wspólną modlitwą.

Na zakończenie każdego dnia zarówno przybyli pielgrzymi jak i tutejsi parafianie będą mogli jeszcze raz spojrzeć w oczy Matki podczas Apelu Jasnogórskiego.

Nie zabraknie także wielu atrakcji, bowiem na przybyłych gości, szczególnie na tych najmłodszych, czekają niespodzianki i słodkości.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-21 11:10:19
miniaturka
play

Zaproszenie na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej

Publikujemy zaproszenie Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
2018-08-21 11:56:13
miniaturka

Znany jest już program podróży apostolskiej papieża do Irlandii

Dublin i Knock - te dwie miejscowości odwiedzi papież Franciszek w czasie swej dwudniowej podróży apostolskiej do Irlandii w dniach 25-26 sierpnia. W Dublinie weźmie udział w Światowym Spotkaniu Rodzin, w Knock zaś odwiedzi główne sanktuarium Maryjne tego kraju.
2018-08-21 12:27:56
miniaturka

O. Żak: aby wyplenić nadużycia konieczna zmiana mentalności

O. Adam Żak odnosząc się do papieskiego listu zwrócił uwagę, że aby mogło dojść do prawdziwej przemiany i nawrócenia, konieczne jest wyplenienie kultury nadużyć, jaką jest klerykalizm, oraz zmiana mentalności.
2018-08-21 12:59:55
miniaturka

Stadion Młodych: włącz pełnię wiary - zaproszenie

"Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania"- to hasło 12-godzinnego spotkania rekolekcyjnego STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, które odbędzie się 6 października w Warszawie.
2018-08-21 13:24:26
miniaturka

Światowe Spotkania Rodzin – cenna inicjatywa św. Jana Pawła II

Przed IX Światowym Spotkaniem Rodzin, jakie w dniach 21-26 sierpnia odbędzie się w Dublinie, przypominamy historię tej inicjatywy św. Jana Pawła II oraz tematykę jej kolejnych edycji.
2018-08-21 13:41:46
miniaturka

Tragiczne powodzie w Indiach. Caritas Polska przekazuje 100 tys. złotych

Caritas Polska przekazuje 100 tys. zł. na rzecz poszkodowanych w powodziach w Indiach. Katastrofa nazywana jest powodzią stulecia. Gwałtowne deszcze i silny wiatr przez ponad trzy tygodnie zniszczyły Keralę.