Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-08-21 12:14
Agnieszka Lis / ks. kan. Łukasz Żurawski

XIX Rocznica Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

Niektórzy już przygotowują wygodne buty, osoby niepełnosprawne szukają opiekunów, rowerzyści i motocykliści robią przegląd swoich pojazdów, a niektórzy miłośnicy koni zaprzęgają je do pięknie przystrojonych wozów.

Autor/źródło: http://www.sanktuariumlutogniew.pl/

Każdego roku, gdy wakacyjny czas dobiega końca, myśli wielu z nas biegną do pięknego miejsca w diecezji kaliskiej, którym jest Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie.

Do tego wyjątkowego miejsca przybywa wiele pielgrzymek, wśród których są osoby: zarówno niepełnosprawne, chore, starsze, jak i zdrowe.

Niektórzy już przygotowują wygodne buty, osoby niepełnosprawne szukają opiekunów, rowerzyści i motocykliści robią przegląd swoich pojazdów, a niektóry miłośnicy koni zaprzęgają je do pięknie przystrojonych wozów. 

Wszystko po to aby wyruszyć na pielgrzymkowy szlak, a będąc u celu móc jeszcze raz spojrzeć w kochające oczy Matki i zawierzyć Jej opiece swoich bliskich i siebie.

Uroczystości Odpustowe z okazji XIX Rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia, które rozpoczną się w sobotę tj. 25.08, a zakończą we wtorek 28.08., będą wypełnione przede wszystkim wspólną modlitwą.

Na zakończenie każdego dnia zarówno przybyli pielgrzymi jak i tutejsi parafianie będą mogli jeszcze raz spojrzeć w oczy Matki podczas Apelu Jasnogórskiego.

Nie zabraknie także wielu atrakcji, bowiem na przybyłych gości, szczególnie na tych najmłodszych, czekają niespodzianki i słodkości.


Podziel się tym materiałem z innymi: