XII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym

Czy wiesz, że 105 tys. chrześcijan corocznie ginie za wiarę w Chrystusa, a 200 milionów jest brutalnie prześladowanych? Prawo do wolności religijnej łamane jest w 116 krajach świata, a 350 milionów chrześcijan poddawanych jest różnym formom dyskryminacji

Świat milczy wobec tak jawnej niesprawiedliwości, dyskryminacji i prześladowania. Czy i my pozostaniemy głusi i niewrażliwi na głos naszych cierpiących braci na całym świecie? W najbliższą niedzielę obchodzony jest XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest dobrą okazją do odnowienia swojego zaangażowania. Jako chrześcijanie możemy wspomagać się nawzajem przez modlitwę, zaangażowanie osobiste, wspólne protesty i petycje, a także poprzez wsparcie finansowe.

Jedną z organizacji stale zajmujących się wspieraniem chrześcijan dyskryminowanych i prześladowanych jest Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). W tym roku pragniemy szczególną uwagę zwrócić na Republikę Środkowoafrykańską, w której 80% powierzchni kraju opanowane jest przez rebeliantów. Wojna domowa wiąże się z ogromnym cierpieniem - ponad milion osób zmuszonych zostało do opuszczenia własnych domów, z czego ponad 500 tys. uciekło poza granice kraju.

W dniu 5 listopada br. w siedzibie Papieskiego  Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie odbyła się konferencja prasowa z przesłaniem ks. kard.  Dieudonné Nzapalainga arcybiskupa Bangi, z Republiki Środkowoafrykańskiej. W konferencji udział wzięli bp Artur Miziński, sekretarz Konferencji Episkopatu Polski i ks. dr. hab. (prof. UKSW) Waldemara Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej PKWP.

Ks. bp Artur Miziński wyraził zadowolenie związane z obchodami XII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Podkreślił wartość modlitwy i wsparcia finansowego, które płynie od polskich katolików.  Ks. prof. Waldemar Cisło wskazał na potrzebę aktywności zmierzającej do organizowania pomocy. Sformułował zachętę do modlitwy, poprzez którą udzielamy wsparcia duchowego naszym braciom w chrześcijańskiej wierze. Poprzez ofiary do puszek i wpłaty na konto realizujemy przykazanie miłości bliźniego.  Ksiądz Kardynała Dieudonné Nzapalainga wyraził wdzięczności Polakom za dotychczasowe wsparcie i prośbę o dalszą pomoc. Uczestnicy konferencji stali się głosem naszych braci i sióstr z Kościoła prześladowanego w Republice Środkowoafrykańskiej.

W tym roku, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, zbiórka do puszek będzie zapewne bardzo utrudniona. Możemy jednak wesprzeć naszych braci wysyłając SMS o treści RATUJE na numer 72405 (koszt 2,46 zł) lub wpłacając dowolną kwotę na konto PKWP: 31 1050 1025 1000 0022 8674 7759


Plan dalszych obchodów:

sobota, 7 listopada

Apel Jasnogórski - Częstochowa

niedziela, 8 listopada

godz. 7.00 Msza święta transmitowana przez TVP z Łagiewnik

godz. 17.00 modlitwy w intencji prześladowanych – Poznań kościół jezuitów, ul. Szewska 18.

Więcej informacji na stronie PKWP

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama