Strona główna
opoka.org.pl
2020-08-13 14:03
AC / ks. Ivan Strogusch MS

Wyjść na spotkanie ubogim

Misjonarze saletyni w Krzywym Rogu na Ukrainie od czterech lat prowadzą akcję „Kanapka za Złotówkę”, dzieląc się z ubogimi przysłowiową kromką chleba.

Autor/źródło: Pixabay. com, Alexas_Fotos, licencja: CC0

Papież Franciszek w swoim przesłaniu na III światowy dzień ubogich skierował do nas słowa: „Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa”.

Misjonarze saletyni w Krzywym Rogu na Ukrainie od czterech lat prowadzą akcję „Kanapka za Złotówkę”, dzieląc się z ubogimi przysłowiową kromką chleba. Przez te kilka lat, trzy razy w tygodniu wydawaliśmy gorącą zupę, chleb i herbatę około 120 potrzebującym. Dzięki pomocy dobroczyńców stworzyliśmy wiatę, którą nazwaliśmy „Domem miłosierdzia”, gdzie biedni mogą zjeść ciepły posiłek osłonięci od wiatru, deszczu i śniegu. Jeżeli pozwolą na to warunki finansowe chcemy w przyszłości stworzyć także łaźnie z której będą mogli korzystać bezdomni.

W dniu dzisiejszym pomimo ograniczeń sanitarnych nadal pomagamy ubogim, wydając paczki żywieniowe, które zawierają chleb, konserwy i wszystko co akurat uda nam się zakupić.  Obecnie odwiedza nas każdorazowo około 200 ubogich. Widzimy ogromne dobro, które możemy czynić wspólnie z naszymi dobrodziejami. Wychodzimy na spotkanie ubogim, którzy  często są samotni. Dzieląc się z nimi posiłkiem i dobrym słowem. Do tego przecież zachęca nas Papież.

Pomoc ubogim w Krzywym Rogu  jest dziś możliwa tylko dzięki drobnym kwotom wielu ofiarodawców. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w to dobre dzieło, czy to w sposób duchowy pamiętając o ubogich w modlitwie, czy materialnie dzieląc się z nimi jałmużną.

Na stronie www.pomoc.saletyni.org można zapoznać się ze szczegółami prowadzonej przez nas działalności charytatywnej. Wszystkim, którzy chcą włączyć się w akcję podajemy numer konta:

Referat Misji Zagranicznych Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów

ul. PCK 33

41-409 Mysłowice-Krasowy

NRB: 53 1600 1055 1846 3129 0000 0003

W tytule przelewu prosimy wpisać nazwę akcji: „Kanapka za Złotówkę”.


ks. Ivan Strogusch MS


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-08-13 09:48:51
miniaturka

Kardynał Bo: nie ma innej drogi niż dialog

Birma jest na dobrej drodze do demokratyzacji. Nie ma jednak gwarancji, że kraj nie wróci do rządów wojskowej junty. Trwają negocjacje, których celem jest zakończenie ciągnących się od dziesięcioleci w tym kraju konfliktów etnicznych i utrwalenie kruchej demokracji.
2020-08-13 10:35:48
miniaturka

„Długodystansowcy” na Jasnej Górze

Nie zniechęciła ich ani konieczność stosowania dodatkowych zasad bezpieczeństwa, ani upały. Na Jasną Górę dotarły kolejne pielgrzymki piesze i to te z najodleglejszych regionów Polski.
2020-08-13 10:47:28
miniaturka

Abp Sławoj Leszek Głódź przechodzi na emeryturę

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację abp. Sławoja Leszka Głódzia z pełnienia posługi arcybiskupa metropolity gdańskiego. Abp Głódź kończy dziś 75 lat, tym samym osiągnął wiek emerytalny i przechodzi na emeryturę.
2020-08-13 12:31:12
miniaturka

Bp Jacek Jezierski administratorem apostolskim sede vacante archidiecezji gdańskiej

Dziś Ojciec Święty Franciszek mianował biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego administratorem apostolskim sede vacante archidiecezji gdańskiej. O decyzji Papieża poinformował dziś w południe Nuncjusz Apostolski w Polsce.
2020-08-13 13:36:09
miniaturka

15 sierpnia: święcenie ziół – zwyczaj stary i ciągle żywy

Przypadająca 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wiąże się nierozłącznie ze święceniem ziół, toteż w pobożności ludowej nosi ona nazwę święta Matki Boskiej Zielnej lub Korzennej.
2020-08-13 13:57:29
miniaturka

Fatima: pielgrzymi zagraniczni znowu w sanktuarium

Do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie znowu przybywają zagraniczni pielgrzymi. Wezmą oni udział w obchodach 103. rocznicy czwartego objawienia Maryi trojgu pastuszkom w 1917 roku.