Strona główna
opoka.org.pl
2021-08-25 11:02
AC / festiwalzycia.pl

Wyjdź po więcej! Trwa piękny Festiwal Życia w Kokotku

W tym roku kilkuset młodych usłyszało wezwanie Boga „Wyjdź” i pozytywnie odpowiedziało na skierowane do nich zaproszenie misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej. W Kokotku koło Lublińca trwa piękny festiwal – Festiwal Życia! Jest modlitwa, Eucharystia, ale i taniec, radość, zabawa. Jedno, wielkie święto Życia przez duże Ż.

Autor/źródło: fot. Wojciech Bociański/ festiwalzycia.pl

„Bogu nie chodzi o nic innego, jak tylko o to, byśmy żyli. (…) W tych festiwalowych dniach przez doświadczanie życia Abrahama chcemy razem z nim, dzień po dniu, wychodzić do życia. Wychodzić z tego, co nie jest życiem, co nas zamyka na życie, co nam odbiera przestrzeń do życia, co nie pozwala nam dzielić się życiem, co sprawia, że nie kochamy życia…” – tymi słowami o. Tomasza Maniury rozpoczyna się wstęp do przewodnika, który otrzymuje każdy uczestnik kolejnego Festiwalu Życia w Kokotku.

Festiwal Życia w Kokotku koło Lublińca organizowany jest przez misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej we współpracy z archidiecezją katowicką i częstochowską oraz diecezjami gliwicką, bielsko-żywiecką i sosnowiecką. W poniedziałek do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku przyjechali wolontariusze oraz wszystkie osoby odpowiedzialne za wydarzenie. Oficjalna część rozpoczęła się we wtorek. Do Kokotka przybyli młodzi ludzie w wieku 16-35 lat. Festiwal Życia to największe plenerowe chrześcijańskie wydarzenie dla młodych na Śląsku, którego celem jest wspólna modlitwa, ewangelizacja oraz integracja podczas wspólnej, dobrej, pięknej zabawy. Czy pada deszcz, czy świeci słońce... uśmiech nie schodzi z twarzy uczestników spotkania, którzy z całego kraju zjechali do Kokotka.

Szczytem pierwszego dnia była inauguracyjna Eucharystia, której przewodniczył bp Marek Solarczyk. W homilii bp Marek nawiązał do postaci Abrahama, który w tych dniach szczególnie będzie towarzyszyć uczestnikom Festiwalu Życia. „Stajemy dzisiaj jako Ci, którzy w tym Festiwalu Życia, w tej postawie Abrahama, chcemy odkryć, chcemy odczytać że my również możemy być dawcami życia. Abraham kiedy odkrywa Boga – Tego jedynego i prawdziwego – wychodzi i staje się kimś, przez kogo inni, również i my, odczytują wartość wiary, piękno Boga i zyskują tak wiele darów. To wyjście sprawia, że tworzy się coś wyjątkowego, bo Bóg to tworzy. I to jest dzisiaj to wyjątkowe zaproszenie. I tego Wam życzę, aby ten czas przyniósł takie owoce” – mówił bp Marek Solarczyk.

Kiedy Msza św. się zakończyła, nastał czas na integrację, taniec, zabawę. Festiwal Życia w Kokotku potrwa do najbliższej niedzieli. Przyświeca mu słowo „Wyjdź”. Uczestnicy wyszli ze swoich domów, aby się modlić, aby słuchać, aby spędzić czas we wspólnocie Żywego Kościoła. Eucharystia i wspólna modlitwa będą najważniejsze każdego dnia. Na miejscu jest nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu. Młodzi ludzie mają okazję wysłuchać ciekawych konferencji. Uczestnicy wyszli nie tylko by się razem modlić, ale i by dzielić się wiarą i radością we wspólnej zabawie. W planie są więc także koncerty m.in. koncert zespołu Golec uOrkiestra. Nie brakuje także warsztatów oraz strefy chilloutu. Ten Festiwal to jedno, wielkie święto Życia przez duże Ż!

A oto relacja z pierwszego, oficjalnego dnia – dnia rozpoczęcia Festiwalu Życia – nagrana przez Panomedia:źródło za: festiwalzycia.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-08-25 10:07:11
miniaturka

Jest Ci trudno? Poproś o wsparcie Anioła!

Tylko św. Łukasz w opisie męki Chrystusa wspomina o Aniele. Dzieje się to w sytuacji, w której chwilę wcześniej Chrystus z Apostołami spożył swoją ostatnią wieczerzę. Do tego Anioła każdy może zwracać się o pomoc, kiedy jest w trudnej sytuacji...
2021-08-25 10:07:34
miniaturka

Paraolimpijczycy torują drogę do przełamywania barier

Podczas jednego ze spotkań z paraolimpijczykami Papież Franciszek zwrócił uwagę, że dzięki ich przykładowi możliwe jest przełamanie wielu barier, a tym samym możliwe staje się zwalczanie tego, co nazywa on kulturą odrzucenia.
2021-08-25 10:20:31
miniaturka

Nowa chińska polityka trójki dzieci: zbyt piękna, aby była prawdziwa?

Chiny odchodzą od stosowanej przez lata rygorystycznej polityki jednego dziecka. Obecnie pary mogą mieć dwójkę, a nawet trójkę dzieci. W rzeczywistości nie jest to jednak przejaw liberalizacji przepisów, partia bowiem nadal kontroluje, komu wolno mieć dzieci, komu zaś - nie.
2021-08-25 11:07:01
miniaturka

Dworczyk: czwarta fala epidemii już się rozpoczyna

Czwarta fala już się rozpoczyna. Z symulacji wynika, że epidemia przybierze na sile we wrześniu i październiku – powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk. Poinformował przy tym, że rząd ma gotowy scenariusz m.in. reagowania w „ujęciu powiatowym”.
2021-08-25 11:37:23
miniaturka

Odpowiedź na wyzwania czasu pandemii. Nowy program Caritas dla dzieci

Warsztaty profilaktyczne, wspierające dzieci po doświadczeniach roku izolacji od rówieśników, a także modułowe pracownie przyrodnicze, pozwalające na atrakcyjne przekazywanie wiedzy oraz akcja motywująca do aktywności fizycznej – to elementy nowego programu Caritas adresowanego do najmłodszych.
2021-08-25 12:02:18
miniaturka

Franciszek piętnuje obłudę, zwłaszcza w Kościele

„Szczególnie odrażająca jest obłuda w Kościele” – powiedział Ojciec Święty podczas środowej audiencji ogólnej. Zaapelował o wierność prawdzie i walkę z wszelkimi przejawami hipokryzji, która nie pozwala na miłowanie bliźniego. W swojej katechezie kontynuował rozważania na temat Listu do Galatów.