Wydano podręcznik do nauki muzyki góralskiej. Melodie nigdy wcześniej nie były zapisane

„Muzyka Skalnego Podhala. Podręcznik do nauki muzyki góralskiej” Krzysztofa Trebuni-Tutki to wyjątkowa publikacja przeznaczona zarówno dla laików, jak i osób, które miały już styczność z muzyką tradycyjną – napisano w sobotę na profilu facebookowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu (MKDNiS).

Jak podkreślono we wpisie, „nowość Polskiego Wydawnictwa Muzycznego (PWM) to wyjątkowa gratka dla wielbicieli muzyki góralskiej”.

„Autor zebrał pieśni, które od pokoleń przekazywane były drogą ustną, śpiewane i grane w góralskich domach. Melodie te nigdy nie były zapisane. Dzięki tej publikacji bogata tradycja góralszczyzny zyskała nowe życie” – podało MKDNiS.

Jak wyjaśniono, „publikacja składa się z 3 tomów: «Garść teorii», «Zapis palcowy» i «Zapis nutowy» oraz nagrania audio i jest pierwszym w Polsce tak kompleksowym wydawnictwem poświęconym muzyce góralskiej”.

Poinformowano, że „Muzyka Skalnego Podhala. Podręcznik do nauki muzyki góralskiej” jest już dostępny w sprzedaży w stacjonarnym i internetowym sklepie PWM oraz w dobrych księgarniach i sklepach muzycznych.

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama