Strona główna
opoka.org.pl
2021-04-12 09:48
AC

Wulkan Bożego miłosierdzia! Niesamowite wykonanie pieśni przez Karmelitanki z Islandii

Islandia, pęknięta ziemia. Wulkan, płynąca lawa. To materialna rzeczywistość, którą można oglądać podczas erupcji wulkanu, jaka rozpoczęła się 19 marca. Karmelitanki bose z Islandii na tle tego obrazu, śpiewają o... żywym płomieniu miłości, wprowadzając w duchowy wymiar - w ogień miłosierdzia.

Siostry Karmelitanki bose z Islandii skomponowały muzykę do słów św. Jana od Krzyża. Wykonanie jest niezwykle poruszające. „Niech przedstawiony tu w obrazie, śpiewie i słowie - poezji św. Jana od Krzyża, „Żywy płomień miłości” - spektakl wulkanicznej erupcji, wprowadzi nas w duchowy wymiar, w tajemnicę  Boskiego Serca pełnego żaru pragnącego nade wszystko ogarnąć nas ogniem swej miłości i miłosierdzia” – dzielą się siostry.

Jednocześnie ślą gorące podziękowania dla Jóna Halldóra Arnarsona za życzliwość i podzielenie się pięknymi materiałami video z drona. Erupcja wulkanu w Islandii rozpoczęła się 19 marca 2021. Siostry skojarzyły gorącą lawę, płynącą wartkim strumieniem rzeki z rzeką miłosierdzia, pełną żaru. Tak Boża miłość, Boże miłosierdzie potrafi ogarnąć człowieka.

źródło: Karmelitanki bose Islandia, youtube.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-04-11 16:41:44
miniaturka

Odkryto grób zbiorowy w Strzelcach Opolskich

Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN poinformowało o kolejnym odkryciu. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Gogolińskiej w Strzelcach Opolskich odkryto szczątki ludzkie pochowane bez trumien, w grobie zbiorowym usytuowanym pod ścieżką. Prawdopodobnie są to więźniowie strzeleckich zakładów karnych zmarli w latach 1949-51.
2021-04-11 17:00:59
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Wiele razy ulegamy fałszywemu wstydowi, tłumaczymy sobie, że najważniejsze mieć Boga w sercu, że przecież On wie. Każda wymówka dobra, aby nie zaświadczyć publicznie o swojej wierze. Co zatem stałoby się, gdyby przyszły na nas krwawe prześladowania, jakie panują w wielu miejscach na świecie?
2021-04-12 08:47:20
miniaturka

Abp Gänswein: Benedykt XVI zatroskany sytuacją Kościoła w Niemczech

Benedykt XVI jest zatroskany stanem Kościoła katolickiego w Niemczech, dostrzega „brak jedności w wielu zasadniczych aspektach wiary”. Podkreślił to prywatny sekretarz papieża seniora, abp Georg Gänswein w rozmowie z hiszpańskim pismem katolickim „Alfa y Omega” z 10 kwietnia.
2021-04-12 10:12:05
miniaturka

Nowe prawo zamówień publicznych

O tym, jak zatrzymać w Polsce pieniądze z inwestycji „offshorowych” i o tym, czy polscy podwykonawcy są dostatecznie prawnie chronieni przed nieuczciwymi praktykami głównych wykonawców z Hubertem Nowakiem, prezesem Urzędu Zamówień Publicznych, rozmawia Janusz Grobicki.
2021-04-12 10:35:49
miniaturka

USA: ważą się losy poprawki Hyde’a

W USA toczy się nadal walka o utrzymanie tzw. poprawki Hyde’a, zakazującej finansowania aborcji z funduszy federalnych. Angażują się w nią nie tylko zwolennicy partii Republikańskiej, ale także Demokraci.
2021-04-12 11:21:13
miniaturka

Ludobójstwo kulturowe. Zacieranie śladów ormiańskiego dziedzictwa w Karabachu

Po zwycięskiej wojnie w 2020 roku oraz po zajęciu większości terytorium Górskiego Karabachu Azerbejdżan prowadzi na tych ziemiach politykę deormianizacji. Niszczone są chrześcijańskie świątynie. Sprawę na łamach portalu wPolityce.pl opisał Grzegorz Górny.